Wall Street Analisti Bitcoin İçin Müjdeyi Verdi

Lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) son birkaç haftadaki fiyat hareketlerinin kesinlikle olumlu ve yükseliş odaklı olduğu biliniyor. BTC/USD işlem çifti kısa süre içerisinde %20’lik bir artış yakaladı ve 7.000 dolar seviyelerinden 9.500 dolar seviyelerine kadar yükseldi.

Bitcoin 10.000 Doları Geçebilir

Bitcoin’in 9.500 dolar seviyelerine kadar yükselmesi aslında sert bir düzeltmenin gelme ihtimalini arttırmıştı ve beklenen oldu. Yeniden 9.000 doların altına kadar gerileyen BTC, önde gelen kripto para analistlerine göre ise koşusuna henüz yeni başlamış olabilir. Popüler Wall Street analistlerinden birisi, BTC’nin hareketinin devamı hakkında oldukça önemli açıklamalarda bulundu ve fiyat tahminini duyurdu.

Fundstrat Global Advisors‘ın kıdemli analistlerinden birisi olan David Grider, hafta içinde yayınladığı bildiride BTC’nin yeniden 10.000 doları aşmaya hazırlandığını vurguladı. Grider, önümüzdeki 12 aylık süreden oldukça umutlu olduklarını ve fiyatın hem Halving ile hem de Halving sonrasında yükselişe devam edeceğini düşündüklerini belirtti.

Bitcoin Halving gerçekten de yatırımcıların büyük bir beklenti içerisine girmelerine sebep oldu ve fiyatın 12 Mayıs tarihine kadar artmaya devam edeceği tahmin ediliyor. Grider’in açıklamasının yanı sıra Thomas Lee de BTC’nin önümüzdeki günlerde Halving’in arz-talebe olan etkisi ile yükselebileceğini düşünüyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

John McAfee: En Çok Kullanılan Coin, Bitcoin Değil!

Sonrakini Oku

Schiff: Bitcoin Fiyatının Çok Düşük Olması Mümkün Değil

Bir Cevap Yazın