Wall Street Analisti: Bitcoin 20.000 Dolara Çıkmadan Toplamaya Başlayın!

Bağımsız araştırma firması Fundstrat Global Advisors geçtiğimiz yıl Bitcoin (BTC) henüz 5.500 dolar seviyelerinden alınıp satılırken çöküşü başarılı bir şekilde tahmin etmişti ancak firma analistleri şu an için oldukça ters bir fiyat tahminini yatırımcılarla paylaşmaya başladı. Fundstrat’ın teknik stratejisti Robert Sluymer, daha önce  geçtiğimiz yılın Kasım ayında yaptığı açıklamasında Bitcoin’in kısa vadeli düşüş yaşayacak olmasına rağmen, bundan sonraki yıl içerisinde yükselişe geçebileceğini dile getirmişti.

Bitcoin Düşüşü Bitti

Bloomberg’e demeç veren Sluymer, şu an için kendi müşterilerine ”mevcut zayıflıktan faydalanıp Bitcoin toplamaları” tavsiyesinde bulunduğunu vurguladı. Yılın ikinci çeyreğinde 6.000 dolar seviyesindeki direnç noktasının da aşılacağını iddia eden analist, şu an için ufak çaplı düşüşlerden ve düzeltmelerden faydalanarak BTC alınması gerektiğini ifade etti. Bitcoin’in tekrardan 4.300 dolara kadar gerilemeyeceğini de ima eden Sluymer, yükseliş bekleyen ve düşüşün artık bittiğini ifade eden tek analist değil. Murad Mahmudov da geçtiğimiz günlerde attığı bir tweet ile tekrardan 4.000 dolar seviyelerine inişin çok zor olduğunu vurgulamıştı.

Bunun yanı sıra Bakkt‘ın üst kuruluşu ICE‘nin CEO’su geçtiğimiz aylarda yaşanan kripto para kışının ucuz fiyattan Bitcoin toplamak için kendilerine fırsat yarattığını dile getirdi. Bitcoin de analistlerin ve uzmanların yorumları ile paralel olarak 3 Mayıs tarihinde ani bir yükselişe geçti ve basın saatine göre 5.800 doların üzerinde birim fiyata ulaştı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Geri Sayım Başladı: Satoshi’nin Kimliğinin Açıklanmasına 9 Gün Kaldı!

Sonrakini Oku

Bitcoin Ödemesinin Kabul Edildiği 325 Milyon Dolarlık Proje Durduruldu!

Bir Cevap Yazın