Vitalik Buterin Yüklü Miktarda Ethereum Mu Sattı?

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum‘un (ETH) kurucu ortağı ve önde gelen ismi Vitalik Buterin geçtiğimiz günlerde binlerce dolarlık Ether satmış olabilir.

ETH/USD işlem çifti geçtiğimiz hafta boyunca %20’lik bir fiyat artışı elde ederek durgun kripto para piyasasında yatırımcılara adeta çıkış kapısı ve umut sağladı. Ethereum’un elde ettiği bu yükseliş ile Bitcoin’in yükselişini bile geride bırakması ciddi bir FOMO yarattı ve yatırımcılar yükselişin devam edeceğini düşünmeye başladı.

Buterin, Ether Mi Sattı?

Bir kripto para analisti ise bütün bu yükselişin sonrasında Vitalik Buterin’in bir miktar Ether satmış olabileceğini iddia etti. Crypto Korea isimli Twitter analisti sektördeki önemli isimlerin kripto para cüzdanlarını takip ettiklerini belirtti. Vitalik Buterin’in 250 ETH’yi 45.000 dolarlık DAI’ye çevirdiğini belirten Crypto Korea, Buterin’in bunu sık sık yaptığını da açıkladı.

Analistin ifadesine göre Buterin yüklü satışlar yapmadan ve bunları elinden çıkarmadan önce satacağı toplu miktarı küçük bakiyelere ayırıp DAI’ye çeviriyor.

Ancak Vitalik Buterin’in sahip olduğu kripto para servetinin yanında bu miktarın da oldukça düşük olduğu biliniyor. Bu da şu an için Ether yatırımcılarının endişe edecek bir şeyleri olmadığını gösteriyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Devlet Teşvikleri Bitcoin Almak İçin Kullanılıyor

Sonrakini Oku

Bitcoin Altın Karşısında Üç Yılın En Düşük Seviyesinde

Bir Cevap Yazın