Vitalik Buterin Ethereum (ETH) Birleşmesi İçin Kesin Tarihi Paylaştı

Ethereum (ETH) kurucusu Vitalik Buterin Cuma günü yaptığı açıklamada, Ethereum Birleştirmesinin, büyük olasılıkla bu yıl Ağustos ayına kadar gerçekleşeceğini söyledi.

Buterin, Ağustos’a İşaret Etti

ETH Şanghay Web 3.0 Geliştirici Zirvesi’nde konuşan Vitalik Buterin, beklenmeyen durumlar ortaya çıktığı taktirde Eylül veya Ekim ayına kadar bir ertelemenin mümkün olduğunu söyledi. Sanal zirve sırasında Buterin, Ethereum protokolü, ETH Birleştirmesi, ölçekleme ve diğer güncellemelere dair önemli bilgiler paylaştı. Yönetici ayrıca, hisse kanıtına (PoS) geçişin faydalarını anlattı ve şunları ekledi:
Yaklaşık 7 yıldır hisse kanıtı üzerinde çalışıyoruz. Ama sonunda, tüm bu çalışmalar meyvesini verecek. Her şey yolunda giderse, Birleşmenin yaz aylarında gerçekleşmesini ümit ediyoruz.
 
Ethereum Birleşmesine yönelik en büyük gelişme bu hafta meydana geldi. Ropsten-beacon zincirinin Ethereum test ağındaki birleşmesi, 30 Mayıs’ta gerçekleşecek. 8 Haziran’da ise geçiş süreci tamamlanacak. Vitalik Buterin, ayrıca Beacon Chain ve EIP 1559’u içeren konsensüs ve yürütme katmanının tamamlanmasıyla ilgili Ethereum protokolünün güncellenmiş yol haritasını paylaştı. Ekip, tek gizli lider seçimi ve tek slot onayları gibi özellikler üzerinde çalışıyor.

Ethereum, Daha Güvenli Hale Gelecek

Vitalik Buterin ayrıca, Ayrıca, sharding (parçalama) yoluyla ölçeklenebilirliği artırmak için “The Surge” ve “The Verge” güncellemeri ile ilgili gelişmeleri de paylaştı. Bu güncellemelerin tamamlanması, kullanıcıların çok sayıda işlem yapmasına olanak sağlayacak ve daha fazla sabit disk kapasitesine sahip güçlü bir bilgisayar olmadan bile bir Ethereum düğümünü çalıştırmayı kolaylaştıracak. Ayrıca, doğrulayıcı olmak daha kolay olacak ve protokolü daha merkeziyetsiz bir hale getirecek. Toplantıda ayrıca, geçmiş verileri ve teknik sorunları ortadan kaldırarak Ethereum’u daha da işlevsel hale getirecek olan “The Purge” ve “The Splurge” de ele alındı. Buterin, Birleşmenin ve Surge’ün tamamlanmasının Ethereum için yeterli olacağını iddia ediyor. Ekip, Ethereum’u daha basit ve güvenli hale getirmeye devam edeceğini vurguladı.
 
Vitalik Buterin, daha önceki DeFi ve stablecoin projelerinin çok iyi olduğuna inanıyor. Yöneticiye göre, LUNA ve UST gibi bazı projeler çok fazla optimizasyon yapmak için çalışmadı. Aslında teminatsız bir stablecoin projesi başlatma planı mantıklı gelmiyor. UST stablecoin boğa piyasası sırasında hayatta kaldı, ancak ayı piyasasında başarısız oldu.
 
 
Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Altcoin Kurucusuna Övgü! Elon Musk ve Jeff Bezos Takdir Etti!

Sonrakini Oku

Panama Başkanından Açıklamalar: Kripto Varlık Yasa Tasarısı Veto Edilebilir!

Bir Cevap Yazın