Vitalik Buterin, Dogecoin’in (DOGE) Kaderini Değiştirecek Hamleyi Açıkladı

En popüler şaka kripto para Dogecoin (DOGE), Vitalik Buterin’in radarına girmesiyle tarihi bir dönüşüme girebilir. Ethereum kurucu ortağı, sosyal medya platformunda bir soru-cevap etkinliği düzenleyerek merak edilenler yanıtladı.

Vitalik Buterin’in Açıklamaları

Vitalik Buterin takipçilerinden Zhu Su isimli kullanıcı, milyarder ismin popüler şaka kripto para projesi Dogecoin hakkında düşüncelerini sordu. Buterin, yakın zamanda yeniden kurulan Dogecoin Vakfı yönetim kurulunda danışman olarak seçildi. Bir başka soru ise Buterin’in tasarladığı blok zinciri Ethereum’u başka bir seviyeye taşıması konusu hakkındaydı. Ethereum, daha fazla ölçeklenebilirlik ve düşük işlem ücreti hedefiyle PoS modeline geçiş sürecinde yer alıyor.

Enerji tüketimi konusunu Tesla CEO’su Elon Musk’ın ele almasının ardından ön plana çıkmıştı. Musk, geçtiğimiz günlerde kriptoyu çevre dostu hale getirmek için Dogecoin geliştiricileriyle birlikte çalıştığını açıklamıştı. Bunun üzerine Buterin ise “DOGE yakında PoS’a geçebilir” ifadelerini kullandı. Bunun yanı sıra Buterin, Ethereum kodunun bu proje için kullanılmasına yeşil ışık yaktı.

Ethereum PoS modeline geçme sürecindeyken ETH sahipleri ağın güvenliğini artırmak adına staking yoluna başvuruyor. Dogecoin benzer bir modeli benimserse popüler kripto para birimine olan ilgi katbekat artabilir.

Vitalik Buterin, Dogecoin temelini iyileştirmek ve geliştirmek için kolları sıvadı. Dogecoin’in yıllık 5 milyar token enflasyonuna dikkat çeken ünlü geliştirici, projenin küresel kamu mallarını finanse eden bir DAO’ya yönlendirilmesi gerektiğini belirtti.

Dogecoin’de Son Durum

En popüler şaka kripto para, bir süredir 0.25 dolar ila 0.27 dolarlık fiyat bandı arasında işlem görüyordu. Liderin hareketlenmesi ile piyasanın yukarı yönlü ivme kazanması Dogecoin fiyatına da yansıdı. DOGE, son 24 saatlik zaman diliminde 0.30 dolara dokundu ancak buranın üzerine kalamadı.

Dogecoin fiyatı, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0.29 dolardan alım satım işlemi görüyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Balinalar Yeniden Harekete Geçti! Bitcoin (BTC) 60.000 Doları Hedefliyor!

Sonrakini Oku

Mahkeme SEC’in Kritik Talebi Onayladı! Ripple (XRP) Davasında Sıcak Gelişme!

Bir Cevap Yazın