Visa’dan Yeni Bir Kripto Para Ortaklığı Geldi

Dünyanın en büyük ödeme sağlayıcılarından olan Visa, kısa süre önce stablecoin USDC odaklı ortaklığından sonra şimdi bir müjde daha paylaştı. Visa tarafından yayınlanan basın açıklamasında firmanın Londra merkezli ödeme şirketi Wirex ile ortaklık imzaladığı belirtiliyor. Kripto para hizmeti veren Wirex, Visa’nın Avrupa ağının asıl üyelerinden birisi haline geldi.

Wirex ve Visa Ortaklık İmzaladı

Wirex bu noktadan sonra kendisi Visa kartı oluşturup bunu piyasaya sürebilecek. Kripto para odaklı hizmet veren şirketin Visa lisansı alması kesinlikle daha yenilikçi ürünlerin tasarlanmasını ve piyasaya sürülmesini sağlayabilir. Wirex ve Visa arasında uzun vadeli ortaklık imzalandığı biliniyor ve Wirex’in 3 milyondan fazla kullanıcısı bundan faydalanacak.

Avrupa Ekonomik Alanı ve Asya Pasifik bölgelerindeki kullanıcıların Wirex ilk adımı atar atmaz Visa kartları ile kripto para harcamaları yapabileceği belirtiliyor. İsteyenler hem itibari para hem de kripto para kullanarak aslında kripto paraların ana akım kabulü konusunda da önemli bir adım atmış olacak.

Visa’nın Kripto Para İlgisi Sürüyor

Şirket 2019 yılına kıyasla bu yıl %271 gibi inanılmaz bir artış yaşadı ve atılan son adıma bakılırsa bu artış devam edebilir. Visa’nın kripto para birimi başkanı olan Cuy Sheffield konu hakkında yaptığı açıklamada Wirex ile çalışmaktan mutlu olduklarını belirtti. Visa’nın sahip olduğu altyapı ve müşteri tabanı sayesinde 61 milyondan fazla satıcıda Visa kartlarının kullanılabileceğini belirten Sheffield, bunun kripto para sektörü için önemli olduğuna değindi.

Wirex’in mobil uygulaması kripto para tabanlı banka/kredi kartı hizmetinin yanı sıra kullanıcıların direkt olarak kripto para alıp satabilmesini de sağlıyor. Cryptoback isimli program da kullanıcıların Wirex kartı ile yaptıkları kripto para ödemelerinden belirli oranda coin kazanmalarını sağlamakta.

Binance de Visa İle Masaya Oturdu

Visa ilk yıllarında kripto para sektörüne ve özellikle Bitcoin’e karşı çok sert açıklamalarda bulunsa da özellikle 2020 yılında birçok kripto para odaklı ortaklığa imza attı. Daha önce dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance de benzer bir adım atmış ve kendi kartları için Visa ile aynı masaya oturmuştu.

Ancak daha sonra Visa ile sorunlar yaşandığı aktarılmıştı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bu Gösterge Sinyal Veriyor: Bitcoin’i (BTC) Daha Derin Bir Düşüş Mü Bekliyor?

Sonrakini Oku

Grayscale’den Yeni Bitcoin (BTC) Rekoru!

Bir Cevap Yazın