Visa’dan Bitcoin Ödüllü Banka Kartına Destek!

Dünyanın en büyük ödeme ve kart firmalarından birisi olan Visa, bir zamanlar kripto paralara ve lider kripto para Bitcoin‘e (BTC) tamamen zıt bir görüntü çizse de yavaş yavaş BTC lehine adımlar atmaya başladı. Lightning Network uyumlu bir mobil uygulama olan Fold da Visa’nın desteğini almayı başardı.

Visa Tabanlı Kripto Para Kartları Artıyor

Fold aslında alışveriş yaparken Bitcoin ödülü kazanılmasını sağlayan bir uygulama ve uygulama yöneticileri geçtiğimiz aylarda bunu banka kartına dökme kararı aldı. Visa markasına sahip olan kartın duyurulması ise planların başarılı bir şekilde gittiğini gösteriyor. Fold CEO’su Will Reves konu hakkında yaptığı açıklamada Visa’nın finansal desteğinin oldukça önemli olduğunu belirtti.

Lider kripto para birimi Bitcoin’in bu kart sayesinde günlük alışverişlerde kullanılabileceğini ve kullanıcıların bundan para kazanacağını belirten CEO, Lighning uyumlu cüzdan sayesinde de işlemlerin çok hızlı gerçekleşeceğini ifade etti.

Aslında kripto para tabanlı banka kartları son dönemlerin en popüler girişimlerinden birisi olarak biliniyor. Bu akımı ilk başlatanlardan birisi Coinbase kripto para borsası ve Coinbase Card olarak biliniyor. Binance kripto para borsası da geçtiğimiz günlerde benzer bir girişimde bulunarak sektörün ilerleyen tarihlerde böyle daha fazla gelişme göreceğini göstermiş oldu.

İlk başta Visa ortaklığı ile çıkartıldığı belirtilen Binance Card üzerinden daha sonra Visa ibaresinin kaldırılması ise yatırımcıların tepkisini çekmişti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

XRP Likidite İndekslerinden Rekor: Sebep Belli Mi?

Sonrakini Oku

10 Milyar Dolarlık Fon Yöneticisi: Bitcoin Daha Çekici Hale Gelecek

Bir Cevap Yazın