Visa Coinbase İşlemlerinden Fazla İşlem Ücreti Aldı

Bu ayın başlarından itibaren, popüler kripto para platformu Coinbase kullanıcıları, platform üzerinden yaptıkları işlemler için özellikle ilk alımlarında daha fazla işlem bedeli ödedikleri konusunda şikayet etmeye başlamışlardı. Hatta bu işlem ücretinin 50 kat daha fazla olduğunu bildiren kullanıcılar bile vardı.

Konuyla ilgili Twitter’da yazan Coinbase, sorunu kabul ederek fazladan alınan masrafların geri ödeneceğini söyledi. San Francisco merkezli firma, teknik sorunun Visa’ya ait olduğunu açıkladı. Coinbase’in iddiasına göre Visa, Coinbase’ten yapılan işlemleri nakit avans olarak sınıflandırmış ve bundan dolayı daha fazla işlem bedeli kesmiş.

Konuyla ilgili Visa yetkilisinin yaptığı açıklamada, yinelenen işlemler için herhangi bir sistem değişikliği yapmadığını söyledi ve ekledi:

‘’Son iki gündür Coinbase üzerinden yapılan harcamalarda, müşterilerimiz daha fazla işlem ücreti ödemiş olabilir. Bu durum Coinbase’ten kaynaklanmıyor. Müşterilerimizi sahte işlemlerden korunmasını sağlamak için uğraşıyoruz. Coinbase ve Visa birlikte çalışarak, yinelenen işlemlerin ücretlerini kart sahiblerinin hesaplarına geri gönderilmesini sağlamıştır. Önümüzdeki birkaç gün içinde geri ödemeler müşterilerin kredi kartı ve banka kartı hesaplarına gönderilecek. Kredi kartı veya bankamatik kartı hesabınızda geri ödeme işlemi, kart ücretleri veya masraflarla ilgili sorunlar da dahil olmak üzere sorun yaşamaya devam ederseniz, kartınızı veren bankayla iletişime geçmenizi öneririz. Müşterilerimize yaşattığımız rahatsızlık için çok üzgünüz.’’

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Herjavec: Bitcoin ve Blockchain Kalıcı Olacak

Sonrakini Oku

Japonya Gözlerini Kripto Para Borsalarına Dikti

Bir Cevap Yazın