Vinny Lingham: Bitcoin Çok Yakında 10.000 Doları Aşabilir!

Lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) fiyatı son dönemlerde oldukça dalgalı ve şu sıralar kimse BTC’nin gideceği yön konusunda net bir tahminde bulunamıyor.

Nisan ayından bu yana değerini neredeyse üçe katlayan BTC, 30 Mayıs tarihinde bir anda 9.000 doları aşsa ve 2019’un rekorunu kırsa da, dakikalar sonra 800 dolar seviyesinde bir düşüş yaşayıp hem short hem de long pozisyonları tasfiye etmişti.

Bitcoin İçin Konsolide İhtimali Var

Civic CEO’su Vinny Lingham yeni yaptığı bir tahminde BTC’nin çok agresif gözüktüğünü ve bu görüntünün kendisine yakın zamanda 10.000 doların aşılacağı ve 12.000 doların test edileceği izlenimini verdiğini ifade etti.

Buna rağmen 12.000 dolar seviyesinin oldukça güçlü bir direnç noktası olduğunu ifade eden Lingham, 12.000 doların aşılamaması durumunda belirli bir süre boyunca 10.000 dolar bandında konsolide yaşanabileceğini de dile getirdi.

Mike Novogratz’dan Bitcoin Yorumu

Lingham’ın yanı sıra ünlü milyarder Mike Novogratz da geçtiğimiz günlerde Bitcoin için konsolide ihtimali bulunduğunu öne sürmüştü. Novogratz BTC’nin 7.000 dolar ile 10.000 dolar arasında belirli bir süre kalabileceğini açıkladı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Justin Sun Beklenen Büyük Haberi Açıkladı! Değeri Tam 4.57 Milyon Dolar!

Sonrakini Oku

Kripto Para Borsalarını En Çok Ziyaret Eden Ülkeler Açıklandı! Türkiye Kaçıncı Sırada?

Bir Cevap Yazın