Veteran Fon Yöneticisi Bitcoin Hakkında Görüşlerini Aktardı

Veteran hedge fonu yöneticisi Bill Miller, lider kripto para birimi Bitcoin‘in daha yüksek seviyeleri göreceğini aktardı. Efsanevi yatırımcı Bill Miller, CNBC’ye verdiği röportajda lider kripto para Bitcoin’in bir balon olmadığını belirtti.

Veteran Yönetici Bitcoin Hakkında Değerlendirmelerde Bulundu

Tecrübeli hedge fonu yöneticisi Bill Miller CNBC’de yayınlanan “The Exchange” programına konuk olurken lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) hakkında görüşlerini bildirdi. Miller Bitcoin özelinde şu yorumda bulundu: “Bitcoin’in bir balon olduğuna inanmıyorum. Bitcoin, henüz her şeyin başında.”

Kripto para piyasasının amiral gemisi Bitcoin (BTC) 4 Nisan tarihinde 64.895 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. Ancak geçtiğimiz pazar günü bir söylenti üzerine büyük bir geri çekilme yaşadı. BTC yalnızca birkaç saat içerisinde yaklaşık olarak %15 değer kaybetti. Ancak bu geri çekilmenin ardından ardından toparlanma evresine giren Bitcoin, haberimizin hazırlandığı sırada 56.500 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Legg Mason eski CIO’su, son düşüş hareketine rağmen Bitcoin hakkında olumlu açıklamalarda bulundu. Başarılı iş insanı, lider kripto paranın dinamiklerinden bahsetti: “Bitcoin’in arzı her yıl %2 artıyor ve yatırımlar hızla artıyor. Sadece bu iki şeyi bilerek bile Bitcoin’in daha yüksek seviyeleri görebileceğini anlayabilirsiniz.”

Milyarder İsim Altcoin’lerin Öneminden Bahsetti

Bill Miller, geçtiğimiz pazar günü kaydedilen Bitcoin’in aşağı yönlü fiyat hareketinin oldukça normal olduğunu belirtirken yatırımcıların bu tür riskleri bilerek yatırım yapması gerektiğini vurguladı. Bunun yanı sıra birçok altcoin’in değerini onlarca kat artırdığını aktaran hedge fonu efsanesi, altcoin’lerin piyasadaki öneminden bahsetti. Ayrıca lider kripto para birimi Bitcoin için “bir sonraki Amazon” ifadesini kullanan Miller, açıklamalarında şunları kaydetti: “Birçok ayırt edici özelliği ile birlikte Bitcoin’i altından çok daha iyi bir değer deposu olarak görüyorum. Bitcoin kesinlikle altının daha iyi bir versiyonu.”

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ripple Davasında Yeni Gelişme: Bütün Gözler 30 Nisan Tarihine Çevrildi

Sonrakini Oku

JP Morgan Stratejistinden Gündem Yaratan Bitcoin Açıklaması

Bir Cevap Yazın