Venezule Başkanından Bitcoin Cüzdan Reklamı!

Ekonomik krizle boğuşan Venezuela‘nın tartışmalı başkanı Nicolas Maduro 6 Kasım tarihinde hükümete ait televizyon kanalında yayına çıktı ve yayın esnasında Trezor tarafından geliştirilen bir kripto para cüzdanının tanıtımını yaptı.

Başkan Maduro’nun videosu kendisine ait sayfada da yayınlandı. Trezor ise konu hakkında yaptığı açıklamada Maduro’nun yanında Trezor temsilcisi olarak gözüken kişilerden haberi olmadığını ve durumun yeni farkına vardığını vurguladı.

Trezor: İnceleme Başlattık

”Venezuela içerisinde görev alan özel kripto para şirketleri” başlıklı bir etkinlikte yer alan Maduro, kendilerini Venezuela içerisindeki Trezor temsilcileri veya Trezorvenezuela olarak tanıtan bir şirket ile bir araya geldi. İddia edilen şirketin bir Facebook sayfası, Instagram hesabı var ve iki platformda da Trezor’un resmi sitesine referanslar yer almakta.

Sosyal medya üzerinde videonun paylaşılması ve büyük bir ilgi odağı haline gelmesi üzerine Twitter üzerindeki resmi Trezor sayfası bunun kendileri ile ilgili bir firma olmadığını dile getirdi.

Trezor durum hakkında inceleme başlattıklarını vurgulasa da, sosyal medyadaki kullanıcıların bunun Maduro tarafından oluşturulan bir tuzak olabileceğini ve insanların Bitcoin‘lerini (BTC)  kaybedebileceklerini vurgulamakta.

Trezor ise bundan yaklaşık 10 ay önce premium olarak tanıttığı yeni kripto para cüzdanını tanıtarak ciddi bir kitleye ulaşmıştı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

FBI, Kriptoların Giderek Daha Büyük Problem Olduğunu Düşünüyor

Sonrakini Oku

“Libra, IMF’in Kontrolünde Daha İyi Hizmet Verir”

Bir Cevap Yazın