Venezuela’daki Bitcoin (BTC) Hacmi Artmaya Devam Ediyor!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) son günlerde yaşadığı fiyat düşüşünü yavaş yavaş geride bırakmaya hazırlanıyor. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 8.500 dolar üzerine yükselen BTC’nin ticari hacmi de ciddi bir artış elde etti.

Venezuela’daki yerel BTC ticari hacmine bakıldığında, birçok Venezuela vatandaşının devalüasyondan kaçmak için BTC aldığı görülüyor. Bir zamanlar Latin Amerika’nın en zengin ülkelerinden birisi olan Venezuela, ne yazık ki devasa petrol rezervlerini istediği gibi kullanamadı.

Venezuela Bitcoin Hacminde Yükselmeyi Sürdürüyor

Ekonomisi gitgide kötüleşen ülkede itibari paranın değeri de başka ülkelerde görülmeyen seviyelere düştü. Nicolas Maduro bu sorunu çözmek için petrol rezervlerine endeksli stablecoin piyasaya sürse de, insanlar bunun yerine Bitcoin veya Dash gibi kripto para birimlerini tercih etmeye başladı.

Larry Cermak tarafından yayınlanan tweet’e ve Bitcoin’in hangi ekonomik olarak sıkıntılı ülkelerde en yüksek hacme ulaştığına bakıldığında, Venezuela’nın hala lider olduğunu görmek mümkün.

Venezuela, hiper-enflasyonun pençesinde olan Arjantin’e kıyasla çok daha yüksek bir BTC hacmine sahip. Bunun yanı sıra protestolarla sarsılan Hong Kong da artan Bitcoin ticari hacmi ile dikkatleri üzerine çekiyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

İran Kripto Madencilerine Lisans Verdi

Sonrakini Oku

Efsanevi Analist: Bitcoin (BTC) İçin Korkmaya Gerek Yok!

Bir Cevap Yazın