Venezuela’da 40 Burger King İşletmesinde Bitcoin Kabul Edilecek

Kurulan yeni bir ortaklıkla artık Venezuela’daki Burger King’lerde lider kripto para birimi Bitcoin ile ödeme yapılabilecek.

Yakın tarihli bir tweet’e göre, Karakas’ın Sambil bölgesindeki tek bir Burger King şubesi artık Bitcoin ile ödeme kabul ediyor. Bununla birlikte müşteriler, Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Binance Coin (BNB), Dash (DASH) ve bir stablecoin olan Tether (USDT) ile de ödeme yapabilecek.

Kripto Para Ödemeleri

Dash yöneticilerinin bu hamle ile ilgili paylaştığı bir blog gönderisine göre, 2020’de toplam 40 işletme bu şubenin adımını takip edecek.

Bunun yanında kripto para işlemlerinin gerçekleşmesini Cryptobuyer sağlayacak. Cryptobuyer, aynı zamanda bir Bitcoin ATM filosu işleten Panama merkezli bir kripto para birimi işlem ağ geçidi girişimi olarak karşımıza çıkıyor. Ödeme yapıldıktan sonra Cryptobuyer, kripto para fonlarını geleneksel para birimlerine dönüştürüyor.

Öte yandan şirket konuyla ilgili paylaştığı bir tweet gönderisinde, “BurgerKingVE ile ticari ittifakımızı duyurmaktan mutluluk duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bunların yanında Venezuela her ne kadar kripto para kullanımını arttırma yönünde çaba sarf etse de hala ekonomik zorluklarla mücadele ediyor. Hükümet bu konuda attığı adımlarla döviz kullanımına ciddi kısıtlamalar getirmeye devam ediyor. Ayrıca son derece tartışmalı devlet destekli kripto para birimi olan Petro, krizle mücadele için tercih edilen resmi silah olarak karşımıza çıkıyor.

Benimsenme Adımları

İnsanların sürekli alışveriş yaptığı yerlerde kripto para ödemelerinin kabul edilmeye başlaması kitlesel benimsenme açısından olumlu bir adım olarak değerlendiriliyor. Burger King’in Almanya kolu Eylül ayında yaptığı açıklamalarda, mobil uygulama ve internet sitesi üzerinden verilen siparişlerde Bitcoin ödemelerini kabul edeceğini açıkladı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Büyük Vaatler Sunan Altcoin’in Değerinde Rekor Düşüş!

Sonrakini Oku

“Bitcoin Ciddiye Alınması Gereken Bir Konu”

Bir Cevap Yazın