VanEck Yeni Bitcoin Ürününü Açıkladı!

Ünlü yatırım firması VanEck Associates‘in CEO’su Jan Van Eck, yeni yaptığı bir açıklamada şirketin Bitcoin (BTC) ile ilgili yeni bir finansal ürün piyasaya sürmeye hazırlandığını vurguladı.

Van Eck 11 Eylül tarihinde CNBC ile yaptığı röportajda firma tarafından sunulacak olan ürünün brokerlar üzerinden alınıp satılabilen bir fon olacağını ve bunun şu an için bireysel yatırımcılara değil sadece kurumsal yatırımcılara açık olduğunu vurguladı. Van Eck açıklamasının devamında söz konusu BTC yatırım ürününün sadece tezgah üstü (OTC) platformundan alınıp satılabileceğini ve ulusal bir menkul kıymet borsasında yer almayacağını belirtti.

VanEck’in yeni ürününün adı ise VanEck SolidX Bitcoin Trust 144A Shares olarak belirlendi.

Bitcoin Yatırımı Uyarısı

İlgili ürün bireysel yatırımcılara kapalı olmanın yanı sıra her kurumsal yatırımcının yatırım yapabileceği kadar kolay erişilebilir konumda olmayacak. Yeni fona yatırım yapmak isteyen kullanıcıların en az 100 milyon dolarlık varlığı olması gerekiyor.

”Ne kadar zengin olursa olsun herhangi bir birey bunu kendi başına satın alamayacak ve bunun kurumsal bir kimliğe sahip olması, bir holding, bir banka, bir serbest fon olması gerekiyor.”

VanEck özellikle yaptığı Bitcoin Borsa Yatırım Fonu (ETF) başvurusu ile tanınsa da ETF başvurusu geçtiğimiz haftalarda bir kere daha ertelenmişti. ABD’li regülatör SEC yaptığı son ertelemeden sonra bu hakkını doldurdu ve yeni alacağı kararda ya tamamen ret ya da kabul kararı alması gerekiyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ünlü Analist: Bitcoin Bu İndikatöre Göre 31.000 Dolar Olmalı!

Sonrakini Oku

Hollanda Yabancı Kripto Para Firmalarını Bloklayabilir!

Bir Cevap Yazın