Uzun Vadeli Bitcoin (BTC) Yatırımcılarının Hangi Seviyeden BTC Aldığı Tespit Edildi

Hedgeye Risk Management şirketinin kurucusu Keith McCullough, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada uzun vadeli Bitcoin yatırımcılarının tam olarak ne zaman ve hangi fiyattan yüklü Bitcoin (BTC) aldığını açıkladı. McCullough, söz konusu yatırımcıların daha önce 2017 rallisini görüp ellerindekileri satmayan ve devamlı olarak daha fazla BTC alan kitleyi temsil ettiğini belirtti.

Bitcoin Balinaları Bu Tarihte Alım Yaptı

Ünlü isme göre Bitcoin hacmi 12 Ekim tarihinde 24 saat içerisinde 37 milyardan 64 milyara kadar çıktı. Bitcoin fiyatı da Kasım 2020 döneminde başlayan yükselişini Aralık 2020 tarihinde zirveye taşıyıp tüm zamanların rekorunu kırdı. McCullough da Eylül 2020 döneminde elindeki BTC’leri sattığını belirtmiş ve bu açıklaması ile tepki çekmişti. Ünlü isim Ekim ayında söz konusu yatırımcılarla beraber tekrar BTC aldığını açık bir şekilde ilan etti.

12 Ekim 2020 tarihinde Bitcoin fiyatının 11.392 dolar seviyesinde gezindiği görülüyor. Bunun devamında bir süre 11.500 dolar civarında gezinen BTC, 21 Ekim 2020 tarihi itibarıyla ise 12.000 doları görüp tam anlamıyla şahlandı. Bitcoin fiyatının tarihsel grafiğine bakıldığında toplam piyasa değerinin o tarihlerde 250 milyar dolar iken bundan bir ay sonra 500 milyar dolar olduğu ve değerini ikiye katladığı görülüyor.

BTC Fiyatı Bu Alımdan Sonra Rekor Kırdı

BTC fiyatı ve toplam piyasa değerinde görülen bu artış ise gerçekten o tarihlerde yüklü bir alım yapılmış olabileceğini doğruluyor. Tam olarak ne kadar BTC alındığı bilinmese de bunun 24 saatlik hacmin iki katına çıkması, yaklaşık olarak 20 milyar dolarlık BTC’ye işaret etmekte.

Bitcoin fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 40.000 dolar üzerinden işlem görüyor ve o tarihlerde BTC alanlar şimdiden %400’e yakın artış yakaladı. Bitcoin fiyatının burada kalmayıp rekoru zorlayacak şekilde yükselmesi ise yatırımcıların 2017 yılındakine benzer bir boğa rallisi görmelerini sağlayabilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin (BTC) Balinaları Satışa Mı Hazırlanıyor?

Sonrakini Oku

Binance CEO’su Yatırımcıları Uyardı: Sakin Olun!

Bir Cevap Yazın