Uzun Vadeli Bakıldığında Bu Şaka Coin Meydan Okuyor!

Kripto para dünyasındaki ilk memecoin olarak tarihe geçen Dogecoin (DOGE), kripto para piyasasındaki sert düşüşlerden nasibini almış durumda. Ancak DOGE’nin karlılık oranının diğer para birimlerine kıyasla daha yüksek olduğu ve bu duruma bir analiz firmasının sunduğu veriler neticesinde Dogecoin’in Bitcoin’e (BTC) kıyasla değerinde daha az bir düşüş olduğu örnek olarak gösteriliyor.

Shıba Inu Yarışı Kaybetti!

Bununla birlikte açıklanan verilerde, memecoin’in karlılık oranı şu anda yaklaşık olarak %53 oranında bulunuyor ve bu durum Dogecoin’i kripto para piyasasının büyük çoğunluğunun çok üzerinde tuttuğu iddia ediliyor. DOGE’nin 2021’deki en büyük rakibi Shiba Inu’nun, kar oranı yarışında %31’lik oran ile çok geride kaldığı ifade edildi.

Öte yandan uzmanlar tarafından, kripto para dünyasında dijital bir varlığın yüzde elli veya üzeri karlılığının, sağlıklı bir arz dağılımı olduğunu gösterdiği ve bu durumda genellikle dijital varlığın dönemsel olarak düşüşler yaşamış olsa da parlak bir geleceği olduğu savunuluyor. Dogecoin’in kar oranı, fiyatındaki ATH’den bu yana %80’in üzerinde ciddi anlamda değer kaybetmesine rağmen, kar oranın uzun süredir  %50 seviyesinde olduğu açıklanan veriler arasında yer alıyor.

Yüksek Kar Oranı Neden?

Fiyatındaki yüksek değer kayıplarına rağmen verdiği karlılık oranı uzmanlar bu gibi durumlarda, kripto para biriminin düşüşü sırasında yatırımcıların satın almalarındaki hacminden kaynaklandığını savunuyor. Tüm veriler incelendiğinde Elon Musk’ın paylaşmış olduğu tweetleri ve Tesla’nın elektrikli araçlar için Dogecoin’i bir ödeme olarak kabul etme isteği DOGE’nin popülaritesinde büyük ölçüde artışa sebep olduğu iddia ediliyor. Ancak piyasaların yaşamış olduğu ciddi düşüşlerden etkilenen DOGE fiyatında daha önce artışa sebep olan etmenlerin etkisi gün geçtikçe azalıyor.

Tüm bunların yanı sıra son 48 saat içinde kripto para piyasalarındaki kan kaybı devam ederken anlık olarak Bitcoin’in fiyatı 31.000 dolar seviyelerinde ve Ethereum (ETH) gibi kripto para birimleri değerlerinin %10’undan fazlasını kaybettiği açıklanan verilerde yer alıyor. Bu durumda yatırımcılar daha yüksek işlem hacmi ve piyasaların yükselmesini beklemek üzere çıkış yaptıkları ifade ediliyor

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

İngiliz Futbol Kulübü, Yeni Ortaklığını Duyurdu! NFT Çılgınlığında Dahil Oluyor

Sonrakini Oku

Sıcak Gelişme: Amerika’dan Yeni Kripto Para Açıklaması!

Bir Cevap Yazın