Uzmanlara Göre Kasım Ayında Yükselecek 3 Altcoin!

Lider kripto para Bitcoin‘in (BTC) yeniden 9.000 dolar bandının aşağısına gerilemesi piyasayı genel olarak düşüşe geçirdi ve önde gelen birçok altcoin de baskıya dayanamadı.

Özellikle Çin ile bağlantısı olan birçok kripto para birimi geçtiğimiz haftalarda hiç beklenmeyen yükselişler elde etse de, söz konusu altcoin’lerin düşüşleri de bir bu kadar sert oldu. Yine de Kasım ve Aralık ayları daha önceki aylarda altcoin’ler için en kazançlı aylar oldu ve yatırımcılar bunun heyecanı ile beklemeye devam ediyor.

Ethereum, Maker ve Stellar Lumens Yükselecek

Sludgefeed analizleri tarafından aktarılan haberde, Kasım ayında yatırım yapılabilecek birkaç altcoin de bu sebeple sıralandırıldı. Sludgefeed’in öne çıkardığı ilk altcoin ise Ethereum (ETH) oldu. Önümüzdeki haftalarda Ethereum 2.0’ın piyasaya sürülecek olması ve Istanbul hard fork’u için Aralık ayının belirlenmesi ile beraber ETH yatırımcılarının heyecanının katlandığı aşikar.

İkinci yükseliş yapabilecek altcoin ise Maker (MKR) olarak belirlendi. Geçtiğimiz haftalarda kredi ürünlerindeki Dai stablecoin işlem ücretini yüzde 5’e indiren MKR, maksimum borç miktarını da 20 milyon ile 120 milyon DAI arasında yükselterek ciddi talep artışı yaşamıştı. Analistler buna ek olarak MKR grafiğinde fincan ve kulp formasyonu gördüklerini ve bunun ilerleyen günlerde yükselişle sonuçlanabileceğini belirtmekte.

Belirlenen üçüncü altcoin ise Stellar Lumens (XLM) oldu. Geçtiğimiz günlerde 55 milyar adet XLM yakan proje, beklenen kadar olmasa da ciddi bir yükseliş elde etmişti. Ancak uzmanlar bu token yakma işleminin uzun vadede kırılma anı olarak görülebileceğini ve buradan sonra XLM’nin yavaş yavaş yükseliş trendine gireceğini belirtmekte.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Binance fiat çılgınlığına Euro’yu da ekledi

Sonrakini Oku

Bitcoin’deki Düşüşün Devam Etmesi İçin 5 Neden

Bir Cevap Yazın