Uzmanlar Bu Hafta İçin Bitcoin Yatırımcılarını Uyardı!

Bitcoin bugün inanılmaz bir hareketlilik sergiledi ve yatırımcılara önce yükseliş, bunun devamında ise sert bir düşüş sinyali verdi. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 11.879 dolardan işlem gören BTC günün ilk saatlerinde yeniden 12.000 dolara kadar çıkmıştı.

Bitcoin’in Volatilitesi Artıyor

12.000 dolara değen ve borsalardaki long yani yükseliş pozisyonlarının artmasını sağlayan BTC bundan saatler sonra ise bir anda 500 dolarlık sert bir düşüş yaşadı. Bu durum aslında direkt olarak kaldıraçlı işlem kullanan yatırımcılara yönelik yapılıyor ve long pozisyonların tasfiyesi amaçlanıyor.

Bitcoin’e odaklı long pozisyon açanların büyük bir kısmı likidasyon yaşadıktan sonra fiyat yeniden hafif bir yükselişe geçti ve bu yazının kaleme alındığı an itibariyle %2’lik artışa sahip. Bitcoin’in bu artışı ve haftalık grafiği ise uzmanların gözünden kaçmadı.

Bitcoin’e Bu Hafta Dikkat!

Glassnode uzmanları tarafından açıklanan verilere göre Bitcoin 15 Ocak 2018 tarihinden beri böylesine yüksek bir haftalık kapanış gerçekleştirmemişti. Bitcoin’in bu yüksek haftalık kapanış seviyesi fiyatın yakında sert bir volatilitenin etkisine girebileceğine işaret ediyor.

Max Keiser Bitcoin fiyatının yükseleceğini ifade etse de böyle volatil bir ortamda çok sert bir düşüş beklemek de mümkün olabilir. Bitcoin fiyatı eğer 13.000 dolardaki direnç noktasını kırabilirse gerçekten boğa sezonuna yönelik hazırlıklar başlayabilir. Buna rağmen BTC için  ilk olarak 12.000 doların test edilip kırılması gerekiyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Altın ve Gümüş Fiyatlarındaki Kırılma Bitcoin İçin Riskli Mi?

Sonrakini Oku

Ripple’ın Çok Konuşulan Ortaklığı Resmen Onaylandı!

Bir Cevap Yazın