Uzman Yatırımcı Açıkladı: Bitcoin’de Yükseliş Trendi Bitti Mi?

23 Mart’ta elde edilen çeşitli on-chain veriler balina cüzdanlarının alımları yavaşlatmaya başladığını ve riski bireysel yatırımcılara aktardığını gösteriyor. Bu hamle Bitcoin’in (BTC) 54.000 dolarlık önemli psikolojik seviyenin altına gerilemesine sebep oldu. Böylece BTC bu hafta ikinci kez 54.000 dolarlık seviyeyi test etmiş oldu.

Yükseliş Trendi Devam Ediyor Mu?

Her ne kadar tecrübesi yatırımcılar ve kripto para ekosistemine henüz yeni katılmış olan yatırımcılar son düşüş grafiklerini bir düşüş trendinin başlangıcı olarak görse de tecrübeli yatırımcılar BTC’nin hala yükseliş trendinde olduğunu ifade ediyor.

Örneğin; piyasanın popüler analistlerinden Michaël van de Poppe, son gerilemeyi Bitcoin için yükseliş eğilimi olarak değerlendiriyor.

Öte yandan on-chain veri sağlayıcısı olan CryptoQuant’tan alınan veriler, 23 Mart’ın erken saatlerinde Coinbase‘den toplam 14.600 BTC’nin ayrıldığını gösteriyor. Yatırımcılar tipik olarak BTC çıkışlarını yükseliş eğilimi olarak görüyorlar. Çünkü arzın azalması algısı kripto uzmanları arasında popüler bir yükseliş anlatısı olarak değerlendiriliyor.

Buna ek olarak borsalarda BTC çıkışı balinaların yükseliş beklediği şeklinde de yorumlanıyor. Whalemap’in yaptığı bir analiz de 55.000 dolar seviyesinde yoğun bir birikim olduğunu gösteriyor. Ancak araştırmacılar, mevcut destek seviyesinin başarısız olması durumunda bir sonraki güçlü destek seviyesinin 47.438  dolar olduğu konusunda da uyarıyor.

Bitcoin Düşüşü ve Altcoin Rallisi

Her ne kadar birçok altcoin, lider kripto para birimi ile birlikte hareket ediyor olsa da bazı altcoin’ler Bitcoin’den bağımsız hareket etmeyi başardı. Çünkü bazı kriptoların Coinbase’de listeleneceği duyuruldu. Bu haber ile birlikte Ankr (ANKR), Curve DAO Token (CRV) ve Storj (STORJ) fiyatı %50 ile %100 arasında yükseliş yaşadı.

Bunlara ek olarak Theta (THETA) ve Theta Fuel (TFUEL) de ortaya çıkan olumlu haberlerin ardından yukarı yönlü performans sergileyen kriptolardan oldu.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

816 Milyon Adet XRP Transferi, Ripple Ekosisteminde Şüphe Yarattı

Sonrakini Oku

Dünyanın En Büyük Kripto Para Borsalarından Biri Daha Güney Kore’den Çekiliyor

Bir Cevap Yazın