Uzman İsmin Ethereum Fiyat Tahmini Dudak Uçuklattı! ETH Bu Seviyeyi Görebilir mi?

Yakın tarihli bir röportajda, eski Goldman Sachs yöneticisi Raoul Pal, Ethereum hakkında konuştu ve ETH’nin “20.000 doların üzerine çıkacağını” düşündüğünü söyledi.

Kimdir Bu Raoul Pal?

Pal, makro ekonomik ve yatırım stratejisi araştırma hizmeti Global Macro Investor’ı (GMI) 2005’te kurmadan önce, Londra’da küresel varlık yönetimi firması GLG Partners (şimdiki adıyla “Man GLG” olarak anılıyor) için GLG Global Macro Fund’un eş-yöneticiliğini yaptı. Bundan önce Pal, hisse senetleri ve hisse senedi türevlerinde Avrupa hedge fon satış işini birlikte yönettiği Goldman Sachs’ta çalıştı. Halen 2014 yılında kurduğu Finans ve iş dünyası video kanalı Real Vision’ın CEO’sudur.

ETH Uzun Vadede Nereyi Hedefliyor?

30 Ağustos Pazartesi günü yayınlanan Nankless podcast’inin bir bölümünde yapılan röportajda Raoul Pal, Ethereum için uzun vade fiyat hedefinin 20.000 dolar olduğunu söyledi. Pal bu öngörüye ise “Ethereum grafiğini Bitcoin’in 2017’deki grafiğiyle karşılaştırırak” vardığını ekledi. Pal’a göre, Ethereum’un yörüngesi, Bitcoin’in dört yıl önceki boğa koşusu ile mükemmel bir şekilde eşleşiyor. Pal konuyla ilgili şunları söyledi:

“Tek yaptığım ETH grafiğini Bitcoin 2017 grafiğine eşlemek. Mükemmel çalışıyor ve size 20.000 dolar seviyelerini söylüyor. Bunda kesin bir tahmin yok, ama şu anda doğru ilerliyor.”

Pal, geçtiğimiz birkaç ay içinde sürekli olarak Ethereum’u kriptopara ekosisteminde mevcut olan “en büyük yatırım” olarak nitelendirdi ve stake etmenin coin arzını azaltma üzerindeki etkisine dikkat çekti. Ethereum‘un toplam arzının sadece %13’ünün dolaşımda olduğunu ve geri kalanının “stake edilmiş, kilitlenmiş ve stok edilmiş” olduğunu iddia etti.

Pal, Ethereum için 20 bin doların üzerinde fiyat tahmininin Mart 2022 gibi erken bir tarihte gerçekleşebileceğini söyledi. Ayrıca, 2013’teki BTC grafiğiyle eşleşmesine bağlı olarak Bitcoin‘in fiyatının 250.000 ila 400.000 dolar arasına yükseleceğini tahmin etti:

“Unutmayın, yılın son üç ayında genellikle 5 ila 10 kat artarlar. Tüm zamanların en yüksek seviyesine bile ulaşamadık, ancak diyelim ki Bitcoin 60.000 dolardan 5 kat arttı. Bu 350 bin dolar demektir. Bu yıl sonu için çok normal bir ralli olur.”

22 Nisan’da Pal, Ethereum’da neden Bitcoin’den çok daha fazla yükseliş beklediğini daha ayrıntılı olarak açıkladı:

Daha sonra şu sözlerle devam etti:

ETH alanı yıllık %100 (BTC için yıllık %50’ye karşılık) büyüyor ve geliştirici yeteneklerinin ve uygulamalarının da büyük bir bölümünü çekiyor. Risk döngüsünün bu noktasında, ETH 2.0’ın gelmesiyle (daha ucuz ücretler ve daha az tedarik), tüm BTC’lerimi satıp ETH’ye taşımamaya çalışıyorum. Büyük bir bitcoin holder’ı olmama karşın, Ethereum’un şu anda performans açısından BTC’den daha iyi bir varlık tahsisi olduğunu düşünüyorum.”

 

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Mahkeme SEC’in Kritik Talebi Onayladı! Ripple (XRP) Davasında Sıcak Gelişme!

Sonrakini Oku

Amerika’nın Bu Eyaletinde Kripto Paralar Artık Yasal Hale Geldi! Daha Fazla Eyalet Sırada!

Bir Cevap Yazın