Uzman: Bitcoin (BTC) Bu Seviyeden Sonra Durdurulamaz

Bitcoin (BTC) fiyatı 11.750 dolara kadar yükseldikten sonra yeniden 11.300 dolar seviyelerine kadar geriledi ve destek noktasına çekildi. Bitcoin’in üst üste birkaç gün boyunca yükseliş yaşamasından sonra böyle bir düşüş yaşaması aslında beklenen bir gelişme olarak biliniyor. Her yükselişin bir düzeltmesi ve bunun devamında yine yükselişi olduğu söylenebilir.

Önde gelen kripto para analistlerinden birisi ise Bitcoin’in yaşadığı düzeltme sonrasında kritik bir seviyeyi aşması durumunda “bunun dozer gibi yükselmeye devam edeceğini” ve hiçbir şeyin BTC’nin fiyat hareketini durduramayacağını ifade etti.

Bitcoin İçin Sıkışma Başladı

Daha önce yaptığı başarılı Ethereum tahminleri ile ön plana çıkan analist Josh Olszewicz, yeni grafiğinde devam eden hacim sıkışmasına dikkat çekti. Hacim sıkışması sürekli olarak alış ve satış baskısının artması ancak aynı yönde ilerlemesi anlamına geliyor.

Kripto para analistine göre bu sıkışma bittikten ve BTC 12.400 doların üstüne çıktıktan sonra fiyat durdurulamaz bir şekilde yükselmeye devam edecek. Gerçekten de Bitcoin fiyatının yakın vadede 12.400 dolar direncini kırması yeni bir trendi ve yükseliş hareketini başlatabilir.

Analistin sözünü ettiği hacim sıkışması da böylelikle bitebilir ve BTC’nin yönü belli olduğu için 2020 yılı bitmeden yeni bir rekor görülebilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Dikkat: Bitcoin’i (BTC) Derin Bir Düzeltme Bekliyor Olabilir

Sonrakini Oku

Ünlü Kurucu XRP Yüzünden Şok Olduğunu Açıkladı

Bir Cevap Yazın