Uzman Analist Bitcoin Düşüşü Hakkındaki Yeni Teorisini Açıkladı!

2019 yılında ciddi bir ralli ile 3.000 dolar bandından 14.000 dolar bandına kadar çıkan Bitcoin (BTC), dün itibariyle bir süredir tutunduğu 10.000 dolar bandından düştü ve saatler içerisinde 7.990 dolara kadar değer kaybı yaşadı.

Bundan çok kısa bir süre önce yatırımcıların heyecanla beklediği Bakkt’ın piyasaya çıkışı, beklentilerin tam aksine bir tepkiye yol açtı ve Bitcoin yatırımcıları dün yaşanan düşüşün şoku ile hala kendilerine gelmekte zorluk yaşıyorlar. Uzmanlar ise söz konusu düşüş hakkında farklı teorilere sahip.

Brian Kelly, Bakkt’ın fiziki teminatlı Bitcoin vadelilerinin beklentiye karşılamayıp hayal kırıklığına yol açtığını ifade ederken, Josh Rager bunun teknik bir olay olduğunu vurgulamakta. Bunun yanı sıra Bitcoin ETF başvurusu yapanlardan Wilshire Phoenix’in de SEC’ten erteleme cevabı alması düşüşü tetikleyen unsurlardan birisi olabilir.

Mati Greenspan’dan Yeni Bitcoin Teorisi

Ünlü alım satım platformu eToro’nun kıdemli analisti Mati Greenspan ise, bunlardan tamamen farklı bir noktaya değindi. Greenspan, bunun tamamen tesadüfi olabileceğini kabul ettikten sonra, ABD hisse senedi piyasası ile (turuncu çizgi), Bitcoin’in düşüşünün (mavi çizgi) birbirine paralel gittiğini vurguladı. Düşüşün tam olarak bundan olup olmadığı bilinmese de, grafik gerçekten ilginç bir tesadüf olmuş olabileceğini göstermekte.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin Yeniden 8.000 Dolar Altına İndi!

Sonrakini Oku

Melek Yatırımcı Bitcoin’in Yükseliş Rekoru Kıracağı Tarihi Açıkladı!

Bir Cevap Yazın