Ünlü Yönetici, Bitcoin’de (BTC) 500.000 Doları İşaret Etti! Tarih Verdi

SkyBridge Capital’in kurucusu Anthony Scaramucci, son düşüş trendine rağmen Bitcoin‘in (BTC) nihayetinde 500.000 dolar seviyesine ulaşacağı konusunda iyimser olduğunu açıkladı.

Bitcoin, 500.000 Dolara Ne Zaman Ulaşacak?

SkyBridge Capital’in kurucusu Anthony Scaramucci, Kitco News ile ilgili yeni bir röportajda, satışın kesin nedenini belirleyemediğini ancak lider kripto para birimi BTC’nin Nasdaq‘ta listelenen bazı hisse senetlerinin performansını yakından takip ettiğini açıkladı.

Scaramucci, açıklamalarının devamında şu ifadelere yer verdi;

“Dürüst olmak gerekirse, satışın nedenini bilmiyorum. Muhtemelen sayısız faktör var, ancak bence en ilginç şey, Bitcoin‘in artık daha yüksek büyüme, daha yüksek riskli Nasdaq hisse senetleri ile çok sıkı bir şekilde ilişkili olmasıdır.”

Scaramucci ayrıca, uzun vadeli Bitcoin yatırımcılarının, tıpkı e-ticaret devi Amazon‘un hisselerini elinde tutanlar gibi ödüllerini alacağını söyledi ve şöyle devam etti;

Bitcoin, 2012’den bu yana en az 10 kez %50’den fazla düşüş yaşadı. Yani uzun süreli Bitcoin yatırımcısı iseniz, kendinizi bu tür bir volatil hareketlere maruz bırakmalısınız. İnsanlara, Amazon’un halka arzının 20. yıldönümünde Jeff Bezos’un söylediklerini hatırlatıyorum. İnsanlar ‘Vay, hisse senedi çok oynak. Orada nasıl durabildin?’ Jeff Bezos ise bu soru karşısında şöyle bir cevap verdi;  ‘Eh, ben daha çok kullanıcılara ve gelir artışına odaklandım’.

4 – 5 Yıl Sürebilir

Scaramucci, röportajın devamında lider kripto para birimi Bitcoin‘in 4 – 5 yıl içerisinde yarım milyon dolar değerlemeye ulaşacağını belirtti ve şöyle söyledi;

“Bitcoin, bir ağ olduğu için cüzdan büyümesine ve ağdaki insanlar arasındaki etkileşime odaklanmanız gerekiyor ve bu yüzden nihayetinde Bitcoin’in yarım milyon dolar değerinde olacağını düşünüyorum. Muhtemelen dört ila beş yıl sürer. Yolculuk kayalık olacak ama kesinlikle buna değer.”

Scaramucci, kriptodaki benimseme eğrisinin, bundan dört ila beş yıl sonra Bitcoin değerinde beklenen artışla bağlantılı olduğunu da sözlerine ekledi ve devam etti;

“Bununla ilgili çok fazla araştırma var ve insanlar Bitcoin’e nasıl değer verebileceklerini öğrenmek istiyor. MIT profesörü Robert Metcalfe’nin söylediği şu söze bakın: ‘Bir faks makinesi muhtemelen değersizdir, ancak 100 milyonunun bir değeri vardır.’ Ağın kendisi bir değere sahiptir ve insanlar Bitcoin üzerinde temel analizlerini yaptıklarında yanılıyorlar.”

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin (BTC) Madenciliği Yasaklanacak Mı? Temel Politika Sorunları ve Çevresel Etkiler!

Sonrakini Oku

Ethereum’da Ayı Piyasası Mı Yaşanıyor: ETH’de Düşüş Ne Kadar Sürecek?

Bir Cevap Yazın