Ünlü Yazar: Bitcoin (BTC) Alamayanlar Bu Yatırıma Yönelebilir

Robert Kiyosaki, ABD’nin en ünlü ekonomi yazarlarından birisi olmanın yanı sıra aynı zamanda sıkı bir Bitcoin (BTC) destekçisi konumunda. Kiyosaki, Bitcoin fiyatı 3.000 dolara kadar düştüğünde bile devamlı olarak BTC alınması gerektiğini savunmaktaydı.

Bitcoin 20.000 Doları Geçecek

Koronavirüs salgını döneminde yaptığı tahminlerle ününe ün katan ve hem altın hem de Bitcoin için tahminlerinde başarı elde eden Kiyosaki, şimdi ise Bitcoin alamayanların yönelebileceği yatırım aracını açıkladı. “İyi ki Bitcoin aldım” ifadesi ile tweet’ine başlayan Kiyosaki, sıradaki hedefin 50.000 dolar olduğunu belirtti.

Ünlü yazar, kurumsal paranın 2021 yılında gelip sektörü hareketlendireceğini belirtirken, 20.000 dolar altında Bitcoin alımı yapılabileceğini vurguladı. Kiyosaki yine de Bitcoin alma şansını kaçıranlara seslenerek, lider kripto para birimi yerine gümüş alınabileceğini belirtti. ABD’nin ünlü politikacılarından Alexandria Ocasio-Cortez’in imza attığı son doğa dostu anlaşmaya dikkat çeken Kiyosaki, Amerika’nın başının belada olduğunu belirtti.

Bitcoin Alamadıysanız Gümüş Alın

Kiyosaki’ye göre gelecek ise altın, gümüş ve Bitcoin için hiç olmadığı kadar parlak. Gümüş fiyatının yeni yapılan anlaşma ile yükseleceğini belirten Kiyosaki’ye katılan analistlerin sayısı ise azımsanamayacak kadar fazla. Aslında Koronavirüs salgını döneminde Bitcoin’in yanı sıra altın ve gümüş fiyatlarında da inanılmaz hareketlilik görülmüştü.

ONS altın fiyatı tüm zamanların rekorunu kırarken gümüş ise bunun arkasından yükselmeye devam etti. Buna rağmen gümüş fiyatı için beklenen rekor görülmedi ve BTC ve altın fiyatlarında kırılan rekora rağmen böyle bir durum yaşanması gümüş yatırımcılarının beklentilerini en azından şimdilik boşa çıkardı.

Erkan Öz de Gümüş Yatırımına Dikkat Çekti

Kiyosaki’ye ek olarak Türkiye’nin ünlü ekonomistlerinden Erkan Öz de gümüş yatırımına dikkat çekmekte. Erkan Öz aslında uzun bir süreden beri gümüş yatırımına dikkat çekmekte ve bunun patlama yaşayabileceğini vurgulamakta.

Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatı ise tüm bu açıklamaların ışığında yükselişini sürdürüyor. BTC, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 19.288 dolardan işlem görmekte ve kritik dirençleri kırmayı başardı. Bitcoin fiyatının kısa sürede 20.000 dolar üzerine çıkması ise gerçekten zaten katılım sağlayan kurumsal yatırımcıların ellerini çabuk tutmasını sağlayabilir. Bu da hem Kiyosaki hem de Öz’ün ifade ettiği gibi diğer sınırlı varlıklara talebi arttırabilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

ETH Yorumları: “Ethereum Milyarlarca Dolarlık Gerçek Değere Sahip”

Sonrakini Oku

Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP) Yatırımcılarının Gözü Bu Toplantıda!

Bir Cevap Yazın