Ünlü Yazar: Bitcoin Bir Yatırım Değil, Sigortadır

“Rich Dad, Poor Dad” kitabının dünyaca ünlü yazarı Robert Kiyosaki, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) hakkındaki açıklamalarına bir yenisini ekledi. Kiyosaki, daha önce FED’in devamlı olarak para basmasının çok daha fazla Bitcoin ve altın alımı ile sonuçlanacağını belirtmiş ve gündeme oturmuştu.

Ünlü isim insanlara gümüş, altın ve Bitcoin alma tavsiyesinde bulunurken, şimdilerde biraz yön değiştirerek BTC’nin aslında bir yatırım değil sigorta olduğunu vurguladı. ABD’nin oluşturduğu ve liderlik ettiği finans sisteminin yozlaşmış olduğunun altını çizen Kiyoasaki, insanların bundan tek kurtuluş yolunun ise BTC ve altın gibi sınırlı arza sahip varlıklar olduğunu belirtiyor.

Bitcoin Bir Sigortadır

Kiyosaki’ya göre dev şirketleri kurtarmak için daha fazla ABD Doları basılacak ve hiçbir karşılığı olmayan itibari paraların piyasaya ihraç edilmesi, “görünmeyen krizi” daha da derin ve korkutucu bir hale getirecek. Milyonlarca Amerikalı şu sıralar hesaplarına yatırılan aylık ödemeler ile meşgulken, Kiyosaki’ye göre ekonomik düzen sona yaklaşıyor.

Yayınladığı son tweet’inde Bitcoin, altın ve gümüşün tam olarak bu ekonomik düzene karşı sigorta olduğunu belirten başarılı isim, milyonlarca insana yine Bitcoin’in yararından bahsetmiş oldu.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Koronavirüs’e Rağmen Bitcoin ATM’lerinin Sayısı Artıyor

Sonrakini Oku

Petrol Eksileri Gördü, Kriptolar Kırmızda, Altın Düşüşte!

Bir Cevap Yazın