Ünlü Yatırımcıdan Pişmanlık İtirafı: Bu Meme Altcoin 3 Milyon Dolarıma Mal Oldu!

Dogecoin milyoneri olarak bilinen Glauber Contessoto, geçen yıl Nisan ayında tüm birikimini  Dogecoin (DOGE)’e yatırdıktan sonra milyoner olmuştu.

Pişmanım…!

Glauber Contessoto, Newsweek’e verdiği röpörtajda 2021’de tüm birikimi olan 188.000 doları Dogecoin’e yatırdığını açıkladı. O zaman DOGE, 5 sent değerindeydi. Nisan ayında yatırımı 1 milyon doların üzerine çıktı. Sonraki haftalarda ise 2 milyon dolara ve ardından 3 milyon dolara yaklaştı. Contessoto, 16 Nisan’da attığı Tweet’e ile sadece 69 gün içinde DOGE sayesinde milyoner olduğunu paylaşmıştı. Yatırımcı, o zamandan beri Dogecoin’lerinden tek birini bile satmadığını söyledi. Şimdi, ise yatırımlarının değeri yaklaşık 230.000 dolar. DOGE fiyatının Musk sayesinde daha da yükseleceğine inanan Contessoto  pişman olduğunu belirtti ve şunları ekledi:

 Geçmişe gidebilseydim, muhtemelen 1 milyon dolar veya 500.000 dolar kar alırdım.  Ayrıca tüm paramı Tesla’da tutsaydım, 3 milyon dolarım olurdu.

Yatırımcıya göre, Dogecoin topluluğunun bir parçası olmak güzeldi. Dogecoin’in kutsal bir hedefi var, o da her zaman kitlesel kabul ve benimseme olmuştur. Nihayetinde, günlük ödemelerde, işlemlerde ve bir şeyler alıp satarken kullanılacak yasal ödeme aracı olmak, Musk’ın ve topluluğun peşinden koştuğu bir misyon. Bunu başarmak için herkesin aynı şeye inanması gerekiyor. Contessoto, DOGE’lerini Hodl ederek doğru şeyi yaptığına inanıyordu ancak milyon dolarları bir anda eridi. Ünlü isim, CNBC ve The New York Times gibi medya kuruluşları ile röpörtajlar yapıp tek bir coin bile satmayacağını söylemişti.  Yatırımcı, kripto paraların geniş çapta benimsenmesinin başlangıçta beklediğimden çok daha uzun süreceğini tahmin ediyor.

DOGE İnancı: 1 Dolar, Mümkün mü?

Dogecoin ve kripto para piyasasının neden şu anki çalkantılı durumunda olduğuna gelince, Contessoto Ukrayna’daki savaşı ana neden olarak nitelendiriyor. ABD’deki yüksek enflasyon ve konut krizi de önemli bir etken. DOGE hayranına göre, piyasa bir balonun içinde.  Ayrıca resesyon söylentileri de bu krizi körüklüyor. Şu an her şey çok kötü. Açıkçası kripto para piyasası da etkileniyor. Yatırımcı, hala  iyimser olduğunu açıkladı. Genç nesil artık çok daha bilinçli hale geliyor.

Contessoto, bir sonraki kripto para boğa koşusu gerçekleştiğinde, herkesin bir kripto para cüzdanına sahip olacağını tahmin ediyor. Yatırımcıya göre, bir dahaki boğa koşusunda, Bitcoin 100.000 dolara, Dogecoin ise 1 dolara ulaşacak.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Metaverse Altcoin Yükselişe Geçti! %600’lük Ralli Başlayacak Mı?

Sonrakini Oku

Binance Kurumsal Yatırımcıları Hedefliyor!

Bir Cevap Yazın