Ünlü Yatırımcı İddialı: Bitcoin’de 250.000 Dolar Geliyor!

Bundan yıllar önce ABD hükümeti tarafından yapılan bir açık arttırmada satışa çıkartılan bütün Bitcoin‘leri (BTC) satın alması ile kripto para sektöründe büyük bir üne ve dolayısıyla servete kavuşan Tim Draper, en ‘hırslı’ Bitcoin boğalarından birisi olarak da tanınmakta.

Draper, Yahoo Finance ile yaptığı en son röportajında lider kripto para biriminin gidişatını ve olası fiyat basamaklarını yorumladı. Bitcoin’in 10.000 dolara çıkmasından sonra tekrar 8.000 dolar bandına inmesine rağmen tahminlerinde iyimser olan Draper, 2023 yılına kadar fiyatın 20 kattan daha fazla yükseleceğini ve tamı tamına 250.000 dolara çıkacağını belirtti.

2023 yılında Bitcoin’in kesinlikle 250.000 dolar olacağını belirten ünlü risk sermayedarı, yine de kısa vadede değişik trendlerin hakimiyet kurabileceğini ve bunun insanları yanıltabileceğini de sözlerine ekledi:

”Bitcoin tahmin ettiğimden daha fazla konsolide oldu. Ben bu noktada gerçekten önemli daha fazla kripto para rakibi çıkmasını bekliyordum ancak insanlar merkeziyetsiz olduğu için Bitcoin’e odaklandı ve diğerleri göz ardı edildi.”

Diğer kripto para birimlerinin de öne çıkması ile ciddi yükseliş getirecek bir rekabetin başlayacağının altını çizen Draper, kısa vadede hedef ne olursa olsun 2023 yılında istenen rakamlara ulaşılacağını paylaştı.

Daha Önceki Bitcoin Tahmini Tuttu!
Draper daha önce 2017 yılının sonlarına kadar 10.000 dolara ulaşılacağını belirtmiş ve gerçekten de 2017 yılında Bitcoin’in 20.000 dolar ile rekor kırmasını izlemişti. Draper’in 2017 yılında şanslı mı olduğu yoksa gerçekten iyi analiz mi yaptığını, 2023 yılında hep beraber göreceğiz.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin Artık Gazetelerin Manşetlerinde Yer Alıyor

Sonrakini Oku

David Chaum Açıkladı: Gizlilik Coin’i XX Coin Geliyor!

Bir Cevap Yazın