Ünlü Yatırımcı Ethereum Hakkındaki Görüşünü Açıkladı!

Risk sermayesi firması Union Square Ventures’in kurucu ortaklarından birisi olan Fred Wilson, yeni yaptığı bir açıklama ile Ethereum (ETH) hakkındaki görüşünü revize ettiğini duyurdu.

Wilson 2017 yılında yaptığı bir açıklamada Ethereum’un toplam piyasa değerinin lider kripto para birimi Bitcoin’i (BTC) geride bırakacağını ifade etmiş ve eninde sonunda birim fiyat olarak ETH’nin BTC’yi geçeceğini vurgulamıştı. Wilson 4 Eylül tarihinde yayınlanan bir blog gönderisinde ise ETH’nin bunu başaramayacak hale geldiğinin farkına vardığını itiraf ederek, Ethereum ağının bir takım problemlerle boğuştuğunu ifade etti ve ekledi:

”Bir çoğunuzun bildiği gibi Ethereum beni hayal kırıklığına uğrattı. Bu, akıllı kontratlar, programlanabilir güvene ihtiyaç duymayan işleme, proof of stake ve çok daha fazla önemli şeyler için yolu gösterdi. Ancak ağ hala üzerine bir şeyler kurabilmek için uygun bir konumda değil ve ölçeklenme sorunu mevcut. Bu sebeple geliştiriciler de başka ağlara bakmaya başladılar.”

Ethereum’un kurucu ortağı ve büyük ihtimalle en önemli isimlerinden Vitalik Buterin geçtiğimiz ay Ethereum blockchain ağının neredeyse tamamıyla dolu olduğunu itiraf etmişti.

Ethereum, Bitcoin’in Rakibi Olamaz

Bitcoin‘e yönelik açıklamalarda bulunan risk sermayedarı Wilson, piyasada hala lider kripto para birimine yaklaşabilecek bir şey olmadığının altını çizerek, bunun dijital altın olduğunu belirtti. Wilson bundan aylar önce yaptığı açıklamada Bitcoin daha yükselişe geçmeden önce sabırlı olun çağrısında bulunmuş ve yükselişin yakın olduğunu işaret etmişti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin’in Tükettiği Enerji Azalıyor

Sonrakini Oku

Bitcoin Gerçekten 100.000 Dolar Olabilir Mi?

Bir Cevap Yazın