Ünlü Uzman Uyardı: Bu Kripto Para Trendi Aptallık

Ünlü kripto para uzmanı ve Bitcoin (BTC) analizi denilince akla gelen ilk isimlerden birisi olan Tone Vays, bir süredir kripto para sektörünü kasıp kavuran bir trend hakkında görüşlerini açıkladı. DeFi yani merkezsiz finans sektörü hakkında önemli açıklamalar yapan Vays, bunun tam bir Ponzi ve aptallık olduğunu düşünüyor.

Vays, 2017 yılında görülen ICO çılgınlığının bile daha düşük düzeyde bir aptallık olduğunu vurguladıktan sonra DeFi yatırımı yapmanın kesinlikle bunu geçtiğini belirtti. Buna ek olarak FED’in ABD vatandaşları için dijital cüzdan oluşturma niyetini de ele alan Vays, bunu da sert bir şekilde eleştirdi.

Bitcoin ve Kripto Para Yatırımcıları DeFi İle Zarar Ediyor

Vatandaşların bütün paralarının dijital cüzdanlarda olmasının bütün gücü hükümete vereceğini belirten Vays, Bitcoin gibi kripto para birimlerinin ise bunun tam tersini elde etmek için kullanılabileceği ifade etti. Vays’a göre DeFi veya ICO çılgınlığı gibi geçici dönemler kesinlikle insanların BTC yatırımı yapmasını engelliyor.

Bitcoin’in ilk ve hala lider kripto para birimi olduğunu vurgulayan Vays, söz konusu çılgınlıklar yüzünden yatırımcıların bu sektörde zarar ettiğini de düşünüyor. Vays, bazı kullanıcıların ETH ve BTC’yi teminat olarak kullandığını ve bunların yaşadığı fiyat düşüşü sonrası teminatın sıfırlandığını da belirterek bunun gibi riskler alınmaması gerektiğini açıkladı.

Kripto para analistine göre ABD’nin finansal regülatörü SEC yakın zamanda DeFi sektörüne “ilgi duymaya” başlayacak ve bu her şeyi bitirecek.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Korkutan İddia: Ethereum (ETH) Saldırıya Açık mı?

Sonrakini Oku

Ripple (XRP) CEO’su Çok Sert Çıktı!

Bir Cevap Yazın