Ünlü UFC Dövüşçüsünden İnanılmaz Bitcoin Desteği

“Funky” olarak da bilinen dünyaca ünlü UFC dövüşçüsü Ben Askren, aslında bundan aylar önce de lider kripto para birimi Bitcoin‘e (BTC) duyduğu ilgiyi dile getirmiş ve açık bir kripto para destekçisi olduğunu göstermişti.

Eski Şampiyon da Bitcoin Destekliyor

Ben Askren, kendi resmi Twitter hesabında yaptığı bir değişiklik ile de Bitcoin destekçisi olduğunu bir kere daha kanıtlamış oldu. Daha önce dünya şampiyonluğu kazanarak milyonlarca takipçiye ulaşan Askren’in Twitter’daki kitlesi ise 300.000 kişiden fazla gibi gözüküyor.

Askren 8 Nisan tarihinde yaptığı değişiklikte kullanıcı adını Bitcoin Halving May 13th olarak değiştirdi ve Bitcoin blok ödülü yarılanmasına göndermede bulundu. Dün yaşanan Bitcoin Cash Halving sonrasında gözler artık BTC’nin yaşayacağı Halving’e çevrildi ve mevcut hesaplamalara göre bunun 13 Mayıs tarihinde gerçekleşeceği tahmin ediliyor.

Askren bugün itibariyle hesabının adını yeniden değiştirse de  Bitcoin’i destekleyen tweet’leri hala sayfasında duruyor. Bitcoin’in Mayıs ayında düşeceğini söyleyen bir takipçisine de yanıt veren Askren, PlanB isimli ünlü analistin de bu konuda tahmini olduğunu belirtti. PlanB, özellikle Bitcoin Halving sonrasında fiyatın inanılmaz bir yükseliş elde ederek 1 trilyon dolara kadar çıkacağını savunuyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

42.000 Bitcoin’i 0,18 Dolara Sattılar!

Sonrakini Oku

Sahte Bitcoin QR Kodları İle Binlerce Dolarlık BTC Çaldılar!

Bir Cevap Yazın