Ünlü Türk Tasarımcı Refik Anadol’dan Yatırımcıları Heyecanlandıran Paylaşım!

Türkiye’nin önde gelen tasarımcılarından olan Refik Anadol, bugüne kadar NFT alanında pek çok başarıya imza atarak adından çokça söz ettirdi. Ünlü tasarımcı yaptığı bir paylaşımla airdrop müjdesi verdi.

NFT Koleksiyonerlerine Airdrop Dağıtılacak

Küresel çapta büyük ilgi gören tasarımları ve kaydettiği NFT satışları ile birlikte son dönemlerde adından sık sık bahsettiren sanatçı Refik Anadol, bugüne kadar pek çok başarıya imza attı.

Öyle ki ünlü tasarımcı geçtiğimiz günlerde Twitter hesabından yaptığı paylaşımla Elon Musk’ın sahibi olduğu SpaceX şirketiyle kurduğu yeni ortaklığı duyurdu.

Buna ek olarak Refik Anadol, geçtiğimiz haftalarda resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımı ile DATALAND isimli yeni Metaverse projesini de açıklamıştı.

Bunlara ek olarak Refik Anadol, geçtiğimiz gün topluluk platformu olan Discord’tan yaptığı bir paylaşım ile NFT koleksiyonerlerine airdrop müjdesi verdi.

Refik Anadol yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi;

“Gelecek haftaki airdrop için kimler heyecanlı?”

Refik Anadol’un bu paylaşımı yatırımcılar arasında büyük heyecana neden olurken pek çok kişi Airdrop’un yeni duyurulan Dataland token için yapılıp yapılmayacağını merak ediyor.

Refik Anadol Kimdir?

1985 doğumlu olan Refik Anadol sanatın teknolojiyle buluşmasında önemli işlere imza atıyor. Kurucusu olduğu Refik Anadol Studio aracılığıyla yapay zekayı sanatla harmanlayan ünlü isim Kaliforniya Üniversitesinde akademik kariyerini devam ettiriyor. Yüksek öğrenimini Bilgi Üniversitesi’nde Görsel İletişim Tasarımı bölümünde çift ana dal yaparak 2009 yılında tamamlayan Anadol, ülkemizdeki ilk 3D video projeksiyon projesini hayata geçirdi.

Bilgi Üniversitesindeki eğitimini tamamlayıp Los Angeles’taki California Üniversitesi’nde (UCLA) medya sanatları programına katılan Anadol, ikinci yüksek lisansını da burada bitirdi. Sanatçının eserleri İstanbul Bienali, Ars Electronica ve Montreal Bienali gibi birçok etkinlikte sanatseverlerle buluştu.

The Aether Project adını taşıyan çalışmasıyla Microsoft Araştırma Ödülü’ne layık görülen Refik Anadol, bu ödülü sanat alanında alan ilk projenin de mimarıdır.

Sonsuzluk Odası, Sanal Tasvirler, Boston Rüzgarı, Virtual Applique, Arşiv Rüyası, Eriyen Anılar, WDCH Dreams ve Makine Anıları: Mekan gibi eserleri dünyaca ünlü çalışmalarının sadece bir kısmıdır. 2016 SEGD Küresel Tasarım Ödülleri, Onur Ödülü’nü alan Refik Anadol bir süredir NFT tabanlı çalışmalara da imza atıyor. Son olarak DATALAND isimli metaverse çalışmasını duyurmuştu.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Sony CEO’su Ken Kutaragi, Metaverse Hakkında Çarpıcı Açıklamalarda Bulundu!

Sonrakini Oku

Ünlü YouTuber’lar Kripto Dolandırıcılarının Hedefi Oldu! 10’a Yakın Youtube Hesabı Hack’lendi

Bir Cevap Yazın