Ünlü Türk Karikatürist Yılmaz Aslantürk, Hacker’ların Hedefi Oldu: “Veda Ediyorum”

Ünlü Türk dijital sanatçısı Alemşah Öztürk’ün, geçtiğimiz gün NFT alım satım platformu olan OpenSea hesabının hack’lendiğini duyurmasının ardından bugün benzer bir olay daha yaşandı.

Bu kez, ünlü karikatürist Yılmaz Aslantürk benzer bir saldırının kurbanı oldu işte detaylar…

Ünlü Karikatürist Hack’lendi

Ünlü dijital sanatçısı Alemşah Öztürk, geçtiğimiz gün resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımla OpenSea hesabının hack’lendiğini ve yaklaşık olarak 42 Ethereum’unun (ETH) çalındığını duyurdu.

Bugün ortaya çıkan bir habere göre ise bu kez ünlü bir karikatürist olan Yılmaz Aslantürk hacker’ların hedefi oldu.

Öyle ki Yılmaz Aslantürk, sadece birkaç saat önce Twitter hesabından yaptığı paylaşımla OpenSea hesabının hack’lendiğini belirtti. Aslantürk, yaşadığı bu olayın ardından henüz yolun başındayken NFT dünyasına veda ettiğini belirtti.

İşte ünlü karikatürist Yılmaz Aslantürk‘ün resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamaların tamamı;

“OpenSea’deki hesabım heklendi ve sattığım NFT’lerden kazandığım tüm param çalındı. Ne OpenSea ne de Metamask cevap verdi. Sadece destek sayfalarındaki linki gönderdiler o kadar. Henüz yolun başındayken veda ettim NFT dünyasına.

İşin kötüsü sayfamdaki işler satıldıkça hırsızın cüzdanına girecek. Çünkü oradaki işleri silmek de paralı. 6 ay sonra otomatik olarak silinecek.”

İki Günde İki Saldırı

NFT sektörünün popülaritesi giderek artarken bu alanda yaşanan saldırıların sayısında da büyük artışlar kaydediliyor. Öyle ki sadece iki gün içerisinde iki türk sanatçı hacker‘ların kurbanı oldu.

Geçtiğimiz gün OpenSea hesabının hack’lendiğini duyuran Alemşah Öztürk, toplamda 42 Ethereum‘unun (ETH) çalındığını duyurmuştu. Ancak durum böyle olmadı. Alemşah Öztürk, daha sonra konuya yönelik yaptığı açıklamalarda kayıbın boyutunu gözler önüne serdi.

Ünlü dijital sanatçısı yaşadığı saldırının ardından Twitter hesabında bir takım açıklamalarda bulundu. Alemşah Öztürk, bu açıklamalarda toplam kayıbın 128 Ethereum olduğunu açıkladı.

Öte yandan Yılmaz Aslantürk‘e gerçekleştirilen saldırının boyutu hakkında herhangi bir açıklama yapılmadı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Hükümet Analistlerinden Yeni Kripto Projesi: Rusya Çok Kazanabilir!

Sonrakini Oku

Şaka Coin Temalı Restoran Dünyaya Açılıyor! Yüzlerce Franchise Verilecek!

Bir Cevap Yazın