Ünlü Sunucu, Altcoin’lerin Yükselişini Geçecek Yeni Token Türünü Açıkladı

Altcoin’ler ve özellikle merkeziyetsiz finans (DeFi) projeleri kesinlikle 2020 yılına damga vurdu ve birçok yatırımcının ciddi kazançlar elde etmesini sağladı. Altcoin’lerin elde ettiği bu yükseliş ise yavaş yavaş yerini düşüşe bırakmaya başladı. Ünlü sunucu ve kripto para analisti Max Keiser ise altcoin’lerin yükselişini geride bırakacak ve yeni çılgınlık yaratacak token türünün ne oılduğunu açıkladı.

Menkul Kıymet Token’ları Çok Revaçta

Keiser, menkul kıymet token’ı (Security Token) olarak bilinen kripto para türünün kesinlikle önümüzdeki döneme damga vuracağını düşünüyor. Menkul kıymet token’ı adından da anlaşılabileceği üzere geleneksel borsalarla rekabet edecek bir yapıya sahip ve bunlar herhangi bir emtia, hatta hisse senedi tabanlı olabilmekte.

Bunların ne Bitcoin ne de shitcoin olduklarını ifade eden Keiser, menkul kıymet token’larının büyümekte olduğunu ifade etti. Aslında menkul kıymet token’ları uzun bir süreden beri sektörde bulunsa da bunların yeni yeni dikkat çekmeye başladığı biliniyor.

Bunların tam olarak kripto para olmadığı iddia edilse de menkul kıymet token’larının blockchain tabanlı olması bazı uzmanlara göre bu tanım için yeterli oluyor. Belki de Keiser’in ifade ettiği gibi altcoin’lerin yükselişinden sonra kripto para sektörünün yeni çılgınlığını menkul kıymet token’ları başlatabilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ethereum’da Düşüşü Bilen İsimden Nokta Atışı Yeni ETH Tahmini!

Sonrakini Oku

Bitcoin Fiyatı Çin Cephesinden Sert Bir Darbe Alabilir!

Bir Cevap Yazın