Ünlü Şarkıcı Kendi Şehrini Kurdu ve Kripto Parasını Tanıttı!

Dünyaca ünlü sanatçı Akon, dün yayınladığı bir tweet ile Senegal içerisinde AKON CITY ismindeki kendi şehrini kuracağını açıkladı.

Akoin Kripto Parası Hazır

Aslında Akon’un bu yöndeki planları geçtiğimiz yıl ilk defa basına sızdırılmıştı. Akon şehrin “%100 kripto para tabanlı” olacağını ifade etmişti. Akon’un bu şehir için tasarlattığı kripto para birimi olan Akoin de, şehrin para birimi olarak tanınacak. Akon’a Senegal Başkanı tarafından 2.000 akrelik bir arazi hediye edildi ve bunun ülkedeki ilk Enerji ve Çevresel Tasarım Liderliği (LEED) sertifikasına sahip şehir olacağı biliniyor.

45 yaşındaki girişimci ve sanatçı geçtiğimiz hafta da Senegal’in devlete bağlı turizm departmanı SAPCO ile “mutabakat anlaşması” imzaladı. Akon bir radyo programında yaptığı açıklamasında bunun 10 yıllık bir inşa süreci gerektireceğini ve ikinci aşamaya 2025 yılında geçileceğini açıklamıştı. Aslında Akon’un attığı adım yeni bir trendin başlangıcı anlamına gelebilir.

Özellikle Afrika içerisinde bankacılık hizmetlerine erişimin inanılmaz düşük seviyelerde olduğu göz önüne alınırsa, kripto para birimleri kesinlikle bir gelecek ve değişim anlamına gelebilir. Twitter CEO’su Jack Dorsey de geçtiğimiz aylarda Afrika’daki kripto para topluluğuna yönelik önemli hamlelere imza atmıştı. Dorsey destekli bir start-up firması da geçtiğimiz günlerde inanılmaz bir büyüme elde etmişti. 

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

150 Milyar Dolarlık Fonun Yöneticisi, Bitcoin (BTC) Tahminini Açıkladı!

Sonrakini Oku

Booking.com Ortağı Travala Artık Tether (USDT) Kabul Ediyor!

Bir Cevap Yazın