Ünlü Sanatçı, 500 ETH Karşılığında Bored Ape Yacht Club NFT Satın Aldı! İşte Ayrıntılar

Ünlü sanatçı Justin Bieber, giderek popülerleşen NFT sektörüne adım attı ve geçtiğimiz gün NFT dünyasının en büyük satın alımlarından birini gerçekleştirdi.

Justin Biber, Bored Ape #3001’i Satın Aldı

Dünyanın en popüler sanatçıları arasında yer alan Justin Biber, geçtiğimiz gün yaptığı bir satın alımla gündeme bomba gibi düştü. Öyle ki ünlü sanatçı dijital sanatın en pahalı parçalarından biri olan ‘Bored Ape #3001‘i NFT koleksiyonuna eklediği bildirildi.

Justin Biber, yaptığı bu alımla Bored Ape #3001 için toplamda 500 Ethereum (ETH) ödedi.

Ünlü sanatçının koleksiyonuna eklediği bu parça, ağlıyor gibi görünen ve birkaç gündür tıraş olmamış bir maymundan oluşuyor. Başka bir deyişle, biraz depresif bir görünüme sahip.

Bored Ape #3001, pop yıldızına ait olduğuna inanılan JustinBieberNFT adlı bir OpenSea hesabı tarafından satın alındı. Hesabın, Doodles, CloneX ve World of Woman gibi projelerin son satın alımları da dahil olmak üzere 100’den fazla NFT’ye sahip olduğu bilinirken, ayrıca aynı hesap dev satın alımın gerçekleştiği gün 16 ETH karşılığında bir WoW NFT satın aldı.

Justin Biber tarafından yapıldığı düşünülen bu dev satın alım, bu koleksiyonda yapılan şimdiye kadar ki en yüksek 7. satış olarak karşımıza çıkıyor.

Bored Ape Yacht Club Nedir?

Bored Ape Yacht Club (BAYC), her biri tamamen benzersiz özelliklere sahip 10.000 NFT Maymundan oluşan bir koleksiyondur. Bazı özellikler diğerlerinden daha nadirdir. Bu da koleksiyonerlerin bu nadir özelliklere daha fazla değer verdiği anlamına gelir. Bir Maymun satın aldığınızda BAYC üyesi olarak ileride çıkacak koleksiyonlara ve diğer avantajlara da özel erişim elde edersiniz.

BAYC sahipleri, airdrop‘la dağıtılan bir serum aracılığıyla Maymunlarını Mutant Maymunlara dönüştürebilir. Bu mutantlar da NFT başına 3 ETH’den herkese açık bir satışla çıkarılmıştır. Orijinal BAYC Maymunlarına sahip olanlar, ücretsiz olarak bir Club Dog NFT’si çıkarma şansı da elde eder. Kulüp, ikincil satışlardan gelen telif ücretlerini hayvanlara yönelik çalışan hayır kurumlarına bağışlamıştır.

BAYC’nin başarısının bir kısmı, NFT’lerin ötesinde bir evren ve özel bir kulüp yaratmaya yönelik odağına dayanır. BAYC; Mutant Arcade gibi oyunlar, hayır işlerine yönelik hareketler ve kulüp avantajlarıyla popülerliğini ve oldukça yüksek taban fiyatını korumayı başarmıştır.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Colorado Valisi’nden Dikkat Çeken Bitcoin (BTC) Açıklaması: “Düşüşe Rağmen Kararlıyım!”

Sonrakini Oku

Bu Ülke, Kripto Para Yatırımcılarına Sınav Uygulamayı Planlıyor! İşte Detaylar

Bir Cevap Yazın