Ünlü Milyarderden Dogecoin (DOGE) İtirafı: Hisselerini Satıp DOGE mu Aldı?

Mark Cuban, Elon Musk’tan sonra Dogecoin’(DOGE) ilgi duyan bir diğer milyarder oldu. Dallas Mavericks’in çoğunluk hissesine sahip olan ünlü girişimci ve milyarder yatırımcı, bugün yaptığı açıklama ile ise herkesin şoke olmasına yol açtı.

DOGE Fiyatı, Kısa Sürede 5 Kat Yükseldi

Mark Cuban, DOGE fiyatı 0,10 dolar seviyesinden işlem görürken bunun 1 dolar seviyesine çıkana kadar durmayacağını vurgulamıştı. DOGE gerçekten de bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,60 doları gördü ve 1 dolara adım adım ilerliyor. Cuban bugün yaptığı açıklamada ise NBA Mavericks ekibindeki çoğunluk hissesini DOGE yatırımı yapmak için sattığını duyurdu.

Cuban, Reddit üzerinde “deepfuckingvalue” olarak bilinen ve GameStop çılgınlığını başlatan Keith Gill’e takımının çoğunluk hissesini sattığını itiraf etti. Artık sadece takımın %5 hissesine sahip olduğunu ifade eden Cuban, bütün dünyaya bir şaka yapıyor olabilir. Dünyanın en büyük basketbol takımlarından birisinin hisselerini satarak şaka kripto para birimi olarak görülen DOGE’a yatırım yapan Cuban, belki de birçok yatırımcının görmediği bir şeyi görüyor olabilir.

Hisselerini Satıp DOGE Alan Milyarder

Cuban, DOGE fiyatının kısa sürede 1 dolara kadar çıkacağını düşünüyor ve bu durumda DOGE’un en büyük ikinci kripto para birimi olması mümkün. Cuban, ilgili tweet dizisini ise kripto paraların gerçek değere sahip olduğunu ve bunu insanların yarattığını vurgulayarak bitirdi. Tweet dizisinde DOGE, BTC ve ETH gibi kripto paralar ile bunların farklı özelliklerine değinen Cuban, oldukça riskli bir adım attı.

DOGE’un Fiyat Hareketlerine Dikkat

DOGE fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 24 saat içerisinde %46 yükseliş elde etmiş durumda. En büyük dördüncü kripto para birimi konumundaki DOGE, son 1 saat içerisinde bile %11 yükseldi. Cuban’ın hamlesi şu an için kendisine kazanç sağlamış gibi gözükse de DOGE’un daha önce 2 günde %50 değer kaybettiği unutulmamalı.

DOGE şu an yukarı yönlü harekette hiçbir dirence sahip olmasa da aşağı yönlü bir kırılımda 0,48 dolara kadar hiçbir güçlü desteğe de sahip değil. Bu da DOGE fiyatı için çok sert ve can yakan bir düşüşün gelebileceğini düşündürüyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ripple CEO’su “Açtı Ağzını, Yumdu Gözünü”: XRP, Evinden Vuruldu

Sonrakini Oku

Taproot Hazır: Bitcoin (BTC) Tarihi Bir Güncellemenin Eşiğinde Olabilir!

Bir Cevap Yazın