Ünlü Milyarder Charlie Munger: “Bitcoin’in Başarısından Nefret Ediyorum”

Warren Buffetin’in sağ kolu ve iş ortağı olan milyarder isim Charlie Munger, lider kripto para birimi hakkında sert söylemlerde bulundu. Munger, Bitcoin’in başarısından nefret ettiğini ve bunun medeniyet çıkarlarına ters olduğuna inanıyor. Bunun yanı sıra ünlü ekonomist Alex Krüger, Munger’in nefret yaklaşımının mantıksız olduğunu düşünüyor.

Charlie Munger, Bitcoin’den Nefret Ediyor

Lider kripto para biriminin inanılmaz bir boğa koşusuna imza attığı bu dönemde birçok eski eleştirmen reddedici ve olumsuz yorumlarını bir kenara bırakıp yönünü BTC’ye döndü. Ancak Berkshire Hathaway yönetim kurulu başkan yardımcısı ve Warren Buffet’in sağ kolu Charlie Munger, Bitcoin hakkında olumsuz yorumlarda bulunmaya devam ediyor. 1 Mayıs tarihli yıllık hissedarlar toplantısında ünlü milyarder, Bitcoin’in başarısından nefret ettiğini şu sözlerle dile getirdi: “Tabii ki Bitcoin’in başarısından nefret ediyorum. Gerçeği söylemek gerekirse, tüm bu gelişmelerin iğrenç ve medeniyet çıkarlarına aykırı olduğunu düşünüyorum.”

Omaha kahini lakabıyla tanınan ünlü milyarder Warren Buffet, Munger’in söylemlerine katılırken lider kripto para birimi hakkında olumsuz tavrını sürdürdü. Buffet, 2018 yılının Mayıs ayında Bitcoin için “fare zehri” ifadesini kullanmıştı.

Ünlü Ekonomist Nefret Dolu Söylemlerin Mantıksız Olduğuna İnanıyor

Ekonomist ve kripto para analisti Alex Krüger, para yönetimi konusunda nefretin mantıksız olduğunu düşünüyor. Krüger’in, Charlie Munger’in yorumlarını hedef alan tweet’i kripto topluluğu tarafından kısa sürede yorum yağmuruna tutuldu. Krüger, ünlü milyarder hakkında şunları kaydetti: “Munger’in Bitcoin başarısı yorumu nefret. Nefret dili mantıksız bir yaklaşım. Teknolojik değişikliklere uyum sağlayamayan yöneticiler, daha iyi performans göstermekte zorlanırlar.”

97 yaşındaki milyarder, hisse senetlerini ve kripto paraları küçümseyici yaklaşımı yıllardır devam ediyor. Geçtiğimiz dönemlerde Tesla’nın Bitcoin hamlesini eleştiren ünlü isim, bu adımın “aptallık” olduğunu düşünüyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Çin Hükümeti Resmen Duyurdu: Bitcoin (BTC) Madenciliğine Başladılar

Sonrakini Oku

Artık Türk Kripto Para Borsaları Suç Gelirlerinin Aklanması Konusunda Sorumlu

Bir Cevap Yazın