Ünlü Milyarder Binance’nin Kararını Eleştirdi!

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance, geçtiğimiz günlerde hackerların saldırısına uğramış ve 7.000 Bitcoin‘lik (BTC) kayıp yaşamıştı. Olay ilk başta planlanmayan bir bakım olarak lanse edilse de, daha sonra bunun saldırı olduğu doğrulandı ve Binance CEO’su Changpeng Zhao konu hakkında yaptığı açıklamada bütün müşterilerin fonlarının güvende olduğunu ve hepsinin karşılanacağını ifade etti.

Binance 7.074 Bitcoin Kaybetti

 Binance’nin hacklenmesine tepki gösterip bunun kripto para dünyasını regülatörlerin gözünde kötü göstereceğini ifade eden bir isim de vardı. Milyarder Bitcoin boğası Michael Novogratz,attığı bir tweet ile bu talihsiz olayın regülatörlerin kripto para sektörüne daha çok odaklanmasına neden olacağını aktardı.

Bunun yanı sıra Binance CEO’sunun Bitcoin ağını yeniden organize edip ağa roll-back atmayı düşündükleri ifadesi, kripto para topluluğunda çok sert tepkilere yol açtı. Birçok kripto para uzmanı ve Bitcoin geliştiricisi böyle bir şeyin mümkün olmadığını ve bunun düşünülmesinin bile ağın merkeziyetsiz doğasına zarar vereceğini dile getirdi.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Paypal’ın Finansal İşler Müdürü’nden Kripto Para Açıklaması

Sonrakini Oku

Ethereum Tabanlı DAI Giderek Güçleniyor

Bir Cevap Yazın