Ünlü Kurucu XRP Yüzünden Şok Olduğunu Açıkladı

TechCrunch’ın ve kripto para odaklı girişim XRP Capital’in kurucusu dünyaca ünlü isim Michael Arrington, geçtiğimiz günlerde Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ile gerçekleştirdiği röportajında kripto para sektöründeki XRP nefreti yüzünden şok olduğunu belirtti.

Arrington bu fonu ilk başlattığında XRP’den bir tutkuyla nefret eden kişilerden örülmüş bir duvara çarptığını ve daha önce böyle bir şey görmediğini ifade etti. İnsanların kendisinden ve XRP’den onunla hiç tanışmamalarına rağmen nefret ettiğini ifade eden Arrington, kripto para savaşının sadece bir cephesinde yer almasından dolayı bunun gerçekleştiğini açıkladı.

“XRP Nefretini Anlayamıyorum”

Şu an için kripto para sektöründe “dini savaşlar gibi savaşlar” yaşandığını ifade eden Arrington, XRP’ye yönelik bu nefreti anlayamadığını açıkladı. İlk başta başarılı bir avukat olan Arrington, 2015 yılında küçük bir start-up olan Ripple’a katılma kararı veren CEO Garlinghouse’ı da o tarihlerde uyarmış.

2000’li yılların ortasında Facebook’un %1’lik hissesini kabul etmeyip hayatının hatasını yapan Garlinghouse, XRP ve Ripple ile ise oldukça başarılı bir işe imza attı. Kısa sürede 10 milyar dolarlık dev bir şirkete dönüşen Ripple, şu an XRP ile de kripto para sektörünün en önemli projelerinden birisi oldu.

Dünyanın en önemli teknoloji haber sitelerinden birisi olan TechCrunch’ın kurucusunun XRP nefretini anlayamaması aslında sektör hakkında önemli bilgiler veriyor. Kripto para sektöründe sadece “rakip” kripto paraya yatırım yaptığı için birbirinden nefret eden ve birbirini eleştiren insanların sayısı hiçbir sektörde olmadığı kadar çok.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Uzman: Bitcoin (BTC) Bu Seviyeden Sonra Durdurulamaz

Sonrakini Oku

İki Önemli İşaret, Bitcoin (BTC) Fiyatında Düşüş Gösteriyor

Bir Cevap Yazın