Ünlü Kurucu: Bitcoin Fiyatında 300.000 Dolar Hayal Değil

Buffet’s Books‘un kurucusu ve ünlü kripto para  yatırımcısı Preston Pysh, lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) fiyatı hakkında oldukça “yüksek” bir tahminde bulundu. Pysh, yakın zamanda gerçekleştirdiği röportajında BTC’nin Halving sonrasında 300.000 dolara kadar çıkmasının hayal olmadığını belirtti.

Bitcoin İçin Rekor Bekleniyor

Pysh, röportaj esnasında Bitcoin Halving sonrasında ilk olarak 80.000 dolar ile 100.000 dolar seviyelerine, bundan sonra ise büyük ihtimalle 200.000 dolar veya 300.000 dolar seviyelerine kadar çıkılacağını belirtti. Pysh’in yaptığı bu tahmin ise tamamen arz-talep dengesine ve stok akım modeline dayanıyor.

Bitcoin fiyatını arttıran temel unsurun aslında madencilerin giderleri olduğunu belirten tecrübeli isim, bu sebeple BTC’nin tam da Halving sonrasında yükselişe geçmesini beklediğini paylaştı. Madencilerin artık aynı elektrik ücretini ve masrafları ödeyerek daha az BTC elde edeceklerinin altını çizen Pysh, rekor bir yükseliş olmaması durumunda bütün sistemin çökebileceğini de ifade etti.

Başarılı isim sadece Bitcoin konusunda değil aynı zamanda fiziksel altın konusunda da tahminlerini paylaştı. Bitcoin’in önümüzdeki aylarda altını önemli ölçüde geçeceğini düşünen Pysh, dijitalin her zaman fizikselden üstün olduğunu da vurguladı. Yine de ONS Altının önümüzdeki aylarda 2.000 dolar seviyesine kadar çıkıp çıkamayacağından emin olmadığını belirten analist, “şu an için hemen hemen her şey mümkün” diyerek piyasadaki belirsizliği gözler önüne serdi.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

İddia: Satoshi Nakamoto 1999 Yılında BTC’den Bahsetmiş Olabilir

Sonrakini Oku

Çinli Yatırımcılar Yön Değiştirdi: Bitcoin’e Boğa Getirebilirler Mi?

Bir Cevap Yazın