Ünlü Kripto Para Analisti Justin Bennett Açıkladı! Boğa Piyasası Henüz Bitmedi

Ünlü kripto para analisti Justin Bennett, yaptığı açıklamalar ile piyasa hakkındaki son tahminlerini paylaştı. Bennett, kripto para piyasasında yaşanan sert düşüşlere rağmen boğa piyasasının henüz bitmediğini belirtti.

Boğa Piyasası Henüz Bitmedi

Kripto para sektörünün tanınan isimlerinden Justin Bennett, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımla piyasa hakkındaki tahminlerini paylaştı. Bennett, 97.800 Twitter takipçisine kripto boğa piyasasının hala sağlam olduğunu, ancak hali hazırda yaşanan düzeltmenin aylar sonra sona erebileceğini söyledi.

Ünlü analist yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi;

“Kripto boğa piyasasının sona erdiğini düşünmüyorum. Piyasalar herkes beklediğinde çökmez ve şu anda herkes bunu bekliyor. Temel beklentim, bu yıl içerisinde bir düzeltme daha gerçekleşmesi. Ardından 2022’nin sonlarında veya 2023’te fiyat yeniden artışa devam edebilir.”

Bennett, Federal Rezerv’in faiz oranlarını artırmayacağına ve varlık alımlarını agresif bir şekilde azaltmayacağına inanırken, bunun yerine “piyasa daha da düzelirse” enflasyonu kontrol etmek yerine piyasa istikrarını seçeceğine“ inanıyor.

Kripto analisti ayrıca, Federal Rezerv’in “uyumlu” kalmaya zorlanması durumunda volatilitenin sonuç olarak artabileceğinin de altını çizdi ve şöyle söyledi;

“Eğer hisse senedi piyasası Fed’i daha uzun süre uyumlu kalması için güçlü bir şekilde yapılandıracaksa, bu durum kısa vadede daha fazla volatilite içinde olabileceğimiz anlamına geliyor. Ama nihayetinde, kripto boğa piyasasının henüz bittiğini düşünmüyorum. Ne olursa olsun son birkaç ay piyasa için ilginç olacak”

Bitcoin Bu Seviyelere Yükselebilir

Bennett ayrıca, lider kripto para birimi Bitcoin‘in 35.000 dolarlık fiyatın üzerinde kalmayı başarması durumunda 40.000 ila 42.000 dolar arasındaki direnç seviyesine yükselebileceğini de belirtti.

Ancak ünlü analiste göre amiral gemisi kripto para biriminin 35.000 doların altına düşmesi durumunda, BTC’nin yaklaşık %20 oranında düşüş yaşayabileceğini de söyledi.

Bennett, BTC fiyatı hakkındaki beklentilerini şu sözlerle ifade etti;

“Şimdilik önemli olan şey, Bitcoin’in 35.000 dolarlık seviyenin üzerinde kalması. Bitcoin’in bu seviyenin üzerinde tutunabilmesi fiyatı 40.000-42.000 dolar seviyesine kadar taşıyabilir. Daha sonrasında ise fiyat 45.000-46.000 dolar seviyelerini hedefleyebilir.

Anca olası bir düşüş senaryosunda 35.000 dolar bölgesinin altında bir günlük kapanış BTC‘yi 30.000 dolar seviyesine kadar çekebilir.”

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

2022’nin Yıldızı Onlar Olabilir: Bu Kripto Projeleri 2022’de Neler Getirecek?

Sonrakini Oku

Apple, Metaverse Adımı Atacak Mı? Açıklamalarda Yakalanan İpuçları!

Bir Cevap Yazın