Ünlü Kapitalist: Kriptolarda Sabırlı Olun

Risk sermayedarı (kapitalist) Fred Wilson kripto paraların kısa vadede daha da düşebileceğini ve piyasada kalan yatırımcıların tıpkı Dot Com döneminde olduğu gibi muhtemelen ödüllendirileceğini kaydetti. Wilson’ın kaleme aldığı yazıdan satır başları şu şekilde:

Son 1 yılda kripto para fiyatları USD bakımından %80-95 düşse de muhtemelen daha da düşecek. Balon sonrası ayı piyasasının başlamasının birinci yılında Amazon %80 düşmüştü ve zirve yapmasının neredeyse iki yıl ardından dibi görmeden önce tekrar yarıya düştü. Kripto diyarında henüz görmediğimiz şey esas düştüğünüzde size atacakları tekme. Ve bu kesinlikle yolda.

Amazon 1999’un sonlarına doğru gerçekleşen internet balonunda hisse başına 90 dolarla zirve yaptı. Bundan neredeyse iki yıl sonra, dip noktasında Amazon hisselerini 6 dolardan alabiliyordunuz. Daha sonra Amazon hisselerinin 1999’da ulaşılan seviyelere tekrar çıkması 2007’nin sonlarını buldu.

Bana sorarsanız bazı kripto paralar 18 yıl içinde Amazon’un fiyat grafiğine benzer bir grafik yakalayacak. Ama Amazon’un yaptığı şeyi yapmalıyız; o noktaya ulaşmak için bir süreliğine çaba sarf etmeli, değer yaratmalı ve hayatta kalmalıyız. Ve fikrimce işler yoluna girmeden önce daha kötüye gidecektir.

Teknoloji alanındaki yatırımcılar 2010’a kadar ödüllendirilmedi. Ancak kalanlar ödülünü aldı, her ne kadar bunun gerçekleşmesi için birazcık beklemek zorunda kalsalar da. İnternet sektöründe 2007-2008 dönemine kadar kayda değer ödeme günleri olmadı ve büyük ödeme günleri 2010 ve sonrasına kadar başlamadı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Kripto Paralar Vergi Ödemelerinde Kullanılacak

Sonrakini Oku

Milyarder Yatırımcı Novogratz’tan Kripto Tahmini

Bir Cevap Yazın