Ünlü İsmin Tahminine Göre Bitcoin Şu An 100.000 Dolar Olmalı!

Kripto para sektöründe özellikle lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) hakkında çok fazla kripto para analistinden çok enteresan fiyat tahminleri gelebilmekte ve ünlü siber güvenlik uzmanı John McAfee‘nin tahmini de kesinlikle bunlardan birisi olarak sektörde yer edindi.

McAfee Bitcoin İddiasını Kaybediyor

McAfee geçmişte defalarca yaptığı açıklamalarında Bitcoin’in 2020 yılının sonuna kadar 1 milyon dolar olacağını vurgulamış ve bu konuda inanılmaz büyük bir iddia ortaya atmıştı. Özel olarak John McAfee’nin ilgili fiyat tahmini için açılan bir performans takip sitesi ise, siber güvenlik uzmanının iddiayı kaybetmek üzere olduğunu ortaya koydu.

Bitcoin bu yazının kaleme alındığı an itibariyle John McAfee’nin fiyat tahminine göre olması gereken seviyenin yüzde 90 gerisinde. Bitcoin’in an itibariyle birim fiyatı 10.150 dolar seviyesinde iken, McAfee’nin tahminine göre bu tamı tamına 102.500 dolar olmak zorunda.

A graph of BTC's price vs. McAfee's prediction

McAfee ilgili tahminini Bitcoin daha 2.200 dolar seviyelerinde iken 2017 yılında yapmıştı. İnternet sitesindeki verilere göre Bitcoin’in ilgili seviyeye yıl sonuna kadar ulaşması için günlük ortalama yüzde 484 büyüme elde etmesi gerekiyor. Bitcoin 2017 yılının sonuna kadar McAfee’yi haklı çıkarıp 20.000 dolara yükselse de, ne yazık ki 2018 yılında elde ettiği bütün kazancı geri bıraktı.

Ünlü siber güvenlik uzmanı son birkaç aydır ABD hükümeti ve hükümet kurumları ile yaşadığı sıkıntılar yüzünden gündeme gelmekte. Özellikle ABD Gelir İdaresinin peşinde olduğunu vurgulayan McAfee, yaşamını birkaç ay denizde sürdürmüştü.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Almanya Maliye Bakanı: Hükümet Libra’yı Reddetmeli!

Sonrakini Oku

Kuzey Kore Kendi Kripto Parasını Geliştiriyor!

Bir Cevap Yazın