Ünlü İsimden Sert Ethereum Eleştirisi!

Adamant Capital’in kurucu ortaklarından Tuur Demester, toplam piyasa değerine göre dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum‘un (ETH) ”çok yanlış bir yolda olduğunu” ve oligarşiye doğru ilerlediğini ifade etti.

Ethereum Oligarşiye Dönebilir!

Ethereum’un ”Buz Çağı” olarak bilinen zorluk bombalarını değerlendiren Demester, bunun kesinlikle merkeziyetsizlikten uzaklaşma anlamına geleceğini ifade etti. Söz konusu zorluk bombaları proof-of-work (iş ispatı) tabanlı Ethereum’un, proof-of-stake (hisse ispatı) protokolüne geçerken madencilik yapılmasını engellemek için uygulamaya koyacağı ve ağ zorluğunu inanılmaz boyutlarda arttıracak güncellemeler olarak bilinmekte.

Demester konu hakkında yayınladığı tweet’inde bunun aynı Senatonun anayasaya ”bu ülke XX gün içerisinde komünizme geçecektir” ifadesini eklemesine benzediğini ifade etti. Bu durumun Senatörleri, yani dolaylı yoldan Ethereum geliştiricilerini oligarklara dönüştüreceğini belirten Demester, merkeziyetsizliği ile bilinen ETH ağının böyle bir güncelleme yapmaması gerektiğini de ima etti.

Buna ek olarak Ethereum için beklenen büyük güncelleme bugün gerçekleştirilecek ve bütün topluluğun gözü oraya çevrilmiş durumda.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

NVIDIA: Hiçbir Kripto Para Madencisini Yanlış Yönlendirmedik!

Sonrakini Oku

Binance CEO’sundan Türkiye Açıklaması!

Bir Cevap Yazın