Ünlü İsim Tepkili: ”Bitcoin 10 Kat Daha Büyük!”

Küresel ödeme ağı sistemi SWIFT, yakın zamanda Avrupa içerisinde neredeyse anlık bir ödeme ağı kuracağı haberleri ile gündeme gelmişti. SWIFT bundan önce de Avustralya ve Singapur arasında bir dakikadan az sürede ödemelerin gerçekleştiği bir sistemi hayata geçirmişti ki bunların hepsi aslında rekabette kripto para birimlerine geçilmemek için yapılmakta.

Pompliano Bitcoin’in Yardımına Koştu

SWIFT yöneticilerinden birisi geçtiğimiz günlerde katıldığı bir etkinlikte kripto para birimlerine ”işe yaramaz ve dengesiz” sıfatlarını uygun görürken, bunların değerinin yoyo gibi oynak ve düşmeye meyilli olduğunu da vurgulamıştı. SWIFT yöneticilerinin bu yaftasına anında kripto para sektöründen yanıt geldi ve Morgan Creek Digital’in kurucu ortaklarından olan profesyonel yatırımcı Anthony Pompliano, Bitcoin’i (BTC) hararetli bir şekilde savundu.

Pomp, SWIFT’in ağının aslında Bitcoin’in ağından neredeyse 10 kat küçük olduğunu ve bunun BTC için sadece başlangıç olduğunu vurguladı.

Pomp’un açıklamasına göre SWIFT’in ağında yaklaşık 11.000 ağ düğümü yani banka yer alırken, Bitcoin ağında ise 100.000’e yakın ağ düğümü var ve bu otomatik olarak BTC’yi 10 kat daha büyük yapıyor.  Anthony Pompliano daha önce de Bitcoin’i Nouriel Roubini gibi isimlere karşı savunuşu ile isim yapmıştı ve hala bu huyunu devam ettiriyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Türev Ürünler Bitcoin İçin İyi Mi, Kötü Mü?

Sonrakini Oku

Domino’s Pizza 110.000 Dolar Değerinde Bitcoin Dağıtıyor!

Bir Cevap Yazın