Ünlü İsim Bitcoin (BTC) Karşılığında Arabasını Sattı!

Lider kripto para birimi son zamanlarda muhteşem bir fiyat hareketi sergiliyor ve bu durum insanları heyecanlandırıyor gibi görünüyor. Hatta ortaya çıkan son haberlere göre artık insanlar “evi arabayı satıp Bitcoin’e yatırıyor”.

Arabasını BTC İçin Sattı

Ortaya çıkan son bilgilere göre Morgan Creek Capital tarafından yönetilen özel bir dijital varlık yatırım şirketi olan Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı Jason Williams, arabasını Bitcoin karşılığında sattı.

Williams, Twitter’da yaptığı bir paylaşım ile 2007 Chevrolet Suburban’ını 0.4 BTC’ye sattığını duyurdu ve bu değer yaklaşık 7.300 dolar değerinde. Chevrolet’nin resmi web sitesine göre, otomobil alışverişi yapan web sitesi Edmunds.com’a göre, kullanılmış bir 2007 Suburban maliyeti yaklaşık 7.000 dolarken, yeni 2021 modeli 50.000 doların üzerinde.

Bunlara ek olarak bazı isimler BTC fiyatının 130.000 dolara ulaşacağını düşünüyor. Eğer fiyat o kadar yükselirse Williams, 2021 model sıfır bir arabayı, eski arabası ile değiştirmiş gibi olacak.

Bitcoin İle Alışveriş

Ünlülerin ve iş adamlarının kripto para ile işlem yaptığı örneklere daha önce rastlanmış olsa da ödemeler için Bitcoin kullanımı hala nispeten düşük. Hatta birçok isim de Bitcoin’i çok volatil olduğu ve bu sebeple günlük ödemelerde kullanılamayacağı yönünde eleştiriyor.

Bununla birlikte yakın tarihli bir blog gönderisinde Fidelity Digital Assets, Bitcoin ağının merkezsizliğinin ve değişmezliğinin alışveriş işlemleri için çok değerli olduğunu öne sürerek bu fikri ortadan kaldırmaya çalıştı.

Ayrıca ödemelerle ilgili büyük firmalar nihayet yeni ufuklar açan kripto para birimini kullanmaya başladılar. Bu ayın başlarında büyük ödeme ağı PayPal, nihayet Amerika Birleşik Devletleri’ndeki müşterilerine kripto işlemlerini ve ödeme hizmetini sundu.

Bitcoin Yatırımları

Aslında insanların evlerini ya da arabalarını satarak Bitcoin’e ya da farklı bir varlığa yatırması onaylanan bir davranış değil. Her ne kadar Williams’ın durumu farklı olsa da 2017 boğa koşusu sırasında gerçekten tüm varlıklarını BTC’ye yatıran insanlarla karşılaştık.

Bu kişilerden bazıları büyük getiri elde ederek zenginliklerine zenginlik katarken bazıları da çok büyük kayıplar yaşadı. Dolayısıyla yalnızca Bitcoin’de değil herhangi bir varlığa yatırım yaparken kaybedilecek miktarlarda yatırım yapılması büyük önem arz ediyor ve bu konuyu da birçok uzman fırsat buldukça dile getiriyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Dünyaca Ünlü Analist Yatırım Yaptığı 6 Altcoini ve Nedenlerini Açıkladı!

Sonrakini Oku

Analistler Ripple’dan Umutlu: “XRP Artık Yükselişe Hazır!”

Bir Cevap Yazın