Ünlü Fonun Ortağından Ethereum İçin Büyük Tahmin!

Pangea Fund Management’ın kurucu ortağı Daniel Cheung, Ethereum’un (ETH) fiyatının henüz en düşük seviyelerine ulaşmadığını ve yatırımcıların yaklaşan bir durgunluk riskine uyum sağlamasıyla önümüzdeki iki ay içinde %40 daha düşebileceğini söyledi.

Yakın zamanda meslektaşı Ryan Watkins ile 85 milyon dolarlık ilk tur fonlamanın ardından oluşturduğu kripto hedge fonu girişimini yöneten Cheung, hisse senedi piyasalarını raydan çıkarabilecek faktörler olarak yükselen enflasyon ve düşen şirket kazançlarına ve bununla birlikte Ethereum’a işaret etti.

Cheung Takipçilerine Seslendi

Cheung, Twitter’da takipçilerine şu şekilde seslendi;

“Henüz gerçek bir düşüş görmedik, Temmuz ve Ağustos potansiyel olarak en kötü aylar olmak için sırada bekliyorlar.”

“Ethereum, muhtemelen en az önümüzdeki iki ay boyunca Nasdaq üzerinde kaldıraçlı ve likit bir bahis olacak. Makro/enflasyon/geniş şirket kazançları vb. için görüşlerinizi ifade etmenin daha agresif bir yolu.”

Artan Borsa Korelasyonu

Cheung’un yorumları, bu yıl şimdiye kadar ETH fiyatında %70’den fazla düşüşün ardından geldi. CoinGecko’ya göre, yazının yazıldığı sırada olduğu gibi, ikinci en değerli kripto para birimi 24 saat içinde %2 artışla 1.050 dolar seviyelerine geldi.

Cheung, kripto pazarlarının hisse senetleri, özellikle Nasdaq’taki teknoloji hisseleri ile giderek daha fazla ilişkili hale geldiğini ve “kripto için katalizör eksikliği” nedeniyle statükonun şimdi ile Ağustos arasında kalmasını beklediğini söyledi.

Durgunluk sırasında şirket kazançlarının düşeceğini ve fiyat/kazanç oranının düşeceğini, kripto paraların ise buradan %20 daha düşeceğini tahmin ettiğini belirtti.

Yatırımcılar, birkaç yıllık süper kârların ardından kazanç beklentilerini yavaş yavaş ayarladığından, hisse senetleri ise son zirvelerinden %30 düştü.

Cheung, Ethereum’un çok beklenen birleşmesinin etkisini azaltarak, şimdi muhtemelen dördüncü çeyrekte bir zaman için şunları söyledi:

“Özellikle bunun çok az yatırımcının deneyimlediği bir piyasa rejimi olduğu göz önüne alındığında, önümüzdeki aylarda takip eden düşük kazanç revizyonlarının daha fazla yinelemesi olacak. Bu, hisse senetlerini düşürecek ve bu durumu kripto takip edecek. ETH için %40’ın üzerinde olumsuzluk görülecek.”

Ethereum’da Fırsat Gördü

Cheung ayrıca, sektörde bir tür öncü olan Amerikan halka açık kripto borsası Coinbase için bir yıllık ileriye dönük fiyat kazanma oranının sekiz katı olmasına rağmen, hisse senedi fiyatlarının mevcut değerlere göre ucuz görünmediğini söyledi. Cheung şu açıklamayı yaptı;

Kazançlar tamamen sıfırlanana kadar işlerin ucuz olduğunu güvenle söyleyemezsiniz. Aksi takdirde, büyük olasılıkla kendinizi bir tuzağa düşürürsünüz.”

Cheung’un şirketi Pangea Fund Management, 85 milyon dolarlık bir fonlama turunun ardından birkaç ay önce oluşturulduğunda “uzun vadeli bir strateji” benimsedi, ancak mevcut fiyatlarla “ETH için büyük bir kısa fırsat olduğuna” inanıyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

TimeShuffle Özel Founders Pass NFT’lerini ve Erken Erişim Oyun Turnuvasını Duyurdu

Sonrakini Oku

Terra Krizindeki Sır Perdesi Aralanıyor! İşte Çok Konuşulacak Chainalysis Raporu

Bir Cevap Yazın