Ünlü Firmalar Kripto Para Kabul Etmeye Başlıyor

Kripto para piyasası 2019 başından bu yana güzel bir ivmeyle yükseliyor. Dolayısıyla tüm dünyanın bildiği bazı önemli firmalar da bu alana kayıtsız kalamıyor ve avantajlarından faydalanmak istiyor. Perakende devlerinin mağazalarında kripto para ödemelerini kabul etmelerine imkan tanıyan global kripto para ödeme ağı olan Flexa’nın Winklevoss kardeşlerle ortaklığa varması sonucunda da daha fazla şirket bu alana adım atıyor.

Hadi 2019 yılında kripto para dünyasına kapılarını açan perakende devlerine bir göz atalım:

Starbucks

Starbucks Blockchain teknolojisine yatırım yapan birçok perakende devi içinde belki de en çok tanınanı olarak karşımıza çıkıyor. Dünyanın en büyük kahve şirketlerinden olan Starbucks geçtiğimiz hafta kahve üretim aşamalarını takip edebilmek için teknoloji devi Microsoft’un Azure Blockchain Platformu’nu kullanacağını açıkladı. Bu hamlesiyle Starbucks Azure Platformu’nu kullanacak olan ikinci büyük firma olarak kayıtlara geçti.

Bunun yanında Starbucks Intercontinental Exchange’in dijital varlık platformu olan Bakkt’e da mart ayı başlarında yatırım yaptı. Hatta bu haberin duyulmasının ardından Kahvecilik devine Bitcoin ödemelerinin geleceği konuşulmaya başladı.

Öte yandan aslında Flexa ile olan resmi ortaklığı sayesinde Starbucks’tan kahvelerinizi kripto para ile satın alabilirsiniz. Ancak kahvecilik devi henüz bu konuyla ilgili açıklama yapmış değil.

Domino’s Pizza

Aslında Domino’s Pizza’nın Amerika’daki müşterileri pizzalarını Lightning Network aracılığıyla Bitcoin ile ödeyerek sipariş verebiliyorlar. Pizza devi kripto para meraklılarını sevindiren bu haberi 13 Şubat’ta resmileştirmişti.

Şimdilik sadece Amerika’daki müşteriler için geçerli olan Bitcoin ödemelerinin tüm dünyaya ne zaman yayılacağı ise merak konusu…

Nordstrom

Amerika merkezli lüks ürünler satan mağazacılık devi Nordstorm da Flexa sayesinde kripto para ödemeleri kabul etmeye başlayan bir başka firma oldu. Artık SPEDN cüzdanıyla ev eşyaları, ayakkabılar ve sayamayacağımız birçok ürün satın alınabiliyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

SEC Üyesinden ETF Hakkında Umut Veren Açıklama!

Sonrakini Oku

Son Dakika: Binance Açılıyor!

Bir Cevap Yazın