Ünlü Dogecoin (DOGE) Yatırımcısının Zararı, Dudak Uçuklatıyor!

Kripto para piyasası kısa süre önce ciddi bir düşüş yaşadı ve Bitcoin’in (BTC) geçici süreliğine 30.000 dolar altına inmesi, altcoinleri derinden etkiledi. Kısa süre önce rekor üzerine rekor kıran Dogecoin (DOGE) de bu düşüşlerden payına düşeni aldı ve fiyat %60’dan fazla değer kaybetti.

DOGE Fiyatı Sert Düşerken O da Kaybetti

DOGE, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ise 24 saat içerisinde %23 yükseliş yakalayarak 0,28 dolar seviyesine ulaştı ve buradan işlem görmekte. DOGE fiyatının yaşadığı bu inanılmaz düşüş birçok yatırımcıyı etkilerken özellikle DOGE balinalarının ciddi zarar ettiği biliniyor. DOGE’un yükselişi anında adı rekorla anılan bir yatırımcı ise şimdi ciddi zararla anılmakta.

Hayatındaki bütün yatırımını DOGE almak için kullanarak ünlenen Galuber Contessoto, şubat ayının başlarında 250.000 dolarını milyonlarca dolara çevirerek adından söz ettirmişti. Kısa sürede milyoner olan Contessnoto, şimdi ise milyoner statüsünü kaybetti. Ünlü isim hala DOGE’a inanmaya ise devam ediyor.

DOGE Yatırımı Milyon Doların Altına İndi

DOGE portföyü özellikle fiyatın 0,74 dolara kadar ulaştığı tüm zamanların rekor anında 2 milyar doların üzerine çıkan Contessnoto, DOGE satmayı reddetti. CNBC tarafından aktarılan bilgilere göre ise ünlü ismin şimdi 830.000 dolarlık bir serveti var ve tek bir günde 167.000 dolarlık kayıp yaşadı.

DOGE yatırımcısı, BTC ve ETH de darbe aldığı için bu düşüşün normal olduğunu ve DOGE’un geleceğine inandığını ifade etti. Özellikle Tesla CEO’su Elon Musk’ın bir şeyler yapmasını bekleyen ünlü yatırımcı, 2 milyar dolarda satış yapmadığı için pişmanlık duyuyor olabilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

CoinShares Baş Strateji Sorumlusu Meltem Demirörs, Bitcoin Fiyatını Yorumladı: “Görülen Bir Düzeltmeydi”

Sonrakini Oku

Ethereum London Yükseltmesi Ropsten Testnet’te Başlatıldı!

Bir Cevap Yazın