Ünlü CEO’dan Umut Veren Bitcoin Boğa Piyasası Yorumu!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) Nisan ayında başladığı yükselişini kısa bir duraklama dönemi sonrası dün gece kırdığı rekor ile taçlandırdı ve piyasaya adeta yeniden ruh getirdi.

Sektörde hala ani bir düşüşün geleceğini bekleyenler olduğu gibi, rekor bir yükselişin eşikte olduğunu ifade edenler de mevcut. Morgan Creek Digital‘in CEO’su Anthony Pompliano ise yükseliş bekleyenlerden ve boğa piyasasının geldiğine inanlardan birisi olarak biliniyor. Pompliano geçtiğimiz hafta CNBC’ye verdiği bir demeçte Bitconi hakkında oldukça önemli açıklamalarda bulundu ve ayı piyasasının resmen bittiğine işaret etti.

Bitcoin Boğa Piyasasına Girdik

”Pomp”, Çin ve ABD arasında devam eden ticaret savaşının aslında boğa piyasasına girmemizde etkili olduğunu ve Bitcoin’in değerini yükselttiğini ifade etti. CEO’ya göre Bitcoin artık ülkeler için bile güvenli bir para birimi olmaya başladı.

”Bunların devamında ayı piyasasının dibine geldik ve şu an bu boğa piyasasına girmiş olduk. Şu an iki ve üç yıl kadar sürecek bir boğa piyasasına girmiş olmamız beni şaşırtmazdı.”

Pompliano’ya göre Bitcoin’in önümüzdeki aylarda değerini arttıracak olan en önemli unsur, var olabilecek bütün BTC’lerin %76’sının kazılmış olması. Bu da BTC’ye olan talebi arttıracak ve miktarın azlığından dolayı fiyatı rekor bir seviyeye çıkartacak. Buna ek olarak 2020 yılının Mayıs ayında gerçekleşecek olan Bitcoin madencilik ödüllerinin yarılanması da BTC’yi rekor bir seviyeye taşıyabilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin 9.000 Dolara Yaklaştı, Piyasa Değeri 25 Milyar Dolar Arttı

Sonrakini Oku

Bloomberg’den İlgi Çeken Bitcoin Yorumu

Bir Cevap Yazın